Bitenekadar.com gelir ortaklığı programı başlatıyor
E-Ticaret

Bitenekadar.com gelir ortaklığı programı başlatıyor

Kullanıcılarına çeşitli ürünleri indirimli olarak sunan Bitenekadar.com da gelir ortaklığı programını başlatıyor. Stok dahilinde sunduğu fırsatları günlük olarak yenileyen ve bir değişim öyküsünü de içinde barındıran girişim hareketlenen e-ticaret pazarına ayak uyduruyor.

Bitenekadar, e-ticaretin kurumsallaşması ve genele yayılması açısından gelir (iş) ortaklığı (affiliate marketing) modelini vazgeçilmez görüyor. Web sitesi sahiplerinin yanısıra Facebook veya Twitter hesabı olan herkesi açık ve doğrudan gelir ortaklığına davet ediyor.

Söz konusu sistem, referans yoluyla Bitenekadar'a üye olmasını sağladığınız kullancıların ilk alışveriş toplamının yüzde 25'ini tarafınıza ödüyor. Daha sonraki 1 yılda yapılacak alışverişlerin toplamının da yüzde 5'ini hesabınıza yatırıyor.

Bitenekadar'ın kim olduğuna sorduğumuzda,  karşımıza 3 bin m2 kendine ait kapalı alan ve 60’ı aşkın çalışana sahip, aylık 75 binden fazla ürün satan girişim çıkıyor. İlk adımları 1996 yılına kadar giden girişim, o yıllarda bir web tasarım şirketi olarak kurulmuş ve kurumsal şirketlere hizmet vermiş.

2007 yılında da günlük tek ürün fırsat satışında ilk örneklerden biri olarak hizmet vermeye başlamış. Bugün de çeşitli kategoriler altında indirimli ürünler satmaya devam ediyor.

Her gün yeni bir fırsat ürüne ek olarak, 1000'i aşkın fırsat ürününü de üyelerine sunan Bitenekadar.com, gelir ortaklığı modeli ile ne kadar ileri gidecek ve yeni bir değişim yaşayacak mı merak ediyorum.

Yorumlar (11)
 1. Türkiye'de gelir ortaklığı çalışmaları malesef çok zor. Çünkü piyasada çok sayıda hile ile birşeyler kazanmaya çalışan kişiler var. Bizde kendi sitemizde kullanıyoruz ama malesef başarısız bir çalışma oldu. Umarım başarılı olursunuz!

 2. Ersin Akcan Ersin Akcan

  Reklamlarda %15 garanti kazanç diye lanse ediliyor ama sadece ilk siparişte %15 veriliyor. İşin başlangıcında bu şekilde hatalı, gerçeği yansıtmayan lansman yapmak sisteme güvenilirliği sıkıntıya sokuyor bence. %2 çok düşük bir oran. Şahsen ilgileniceğimi sanmıyorum.

 3. Tayfur Tayfur

  Metrekareye 26 fırsat sitesinin düştüğü Türkiye, Avrupa sıralamasında liderliğini bu senede kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

 4. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

  kendilerine de ilettim:Reklam seçenekleri kısıtlı ve ürünlere ait resimler çoğu zaman doğru görüntülenemiyor

 5. Hakan Hakan

  her alışverişten pay vermeyen gelir ortaklığı programları webmaster'ların dikkatini çekmiyor.

  üye toplayıp emaillerle onlara pazarlama yapmak için yapılan bir taktikten birşey değil bu. bitene kadar'daki en pahalı ürün olsun olsun 20 tl. potansiyel bir müşteri vereceğim bitenekadar'a ve bunun için alacağım ücret 3 tl mi? 5-6 tl lik ürünlerden gönderilen ürünlerde ise ciklet parası veriliyor.

  biraz abd'deki gelir ortaklığı programlarını incelesinler. her alışverişte alınacak %5 gelir, süreklilik arzedeceğinden site sahiplerinin ilgisini daha çok çekecektir. kârı düşürecektir belki ama satışları artıracaktır.

  1. Selahattin Alpay Selahattin Alpay

   kuralları iyileştirmişler. yeni üyelerin ilk alışverinde %25 aynı üyenin sonraki alışverişlerde 1 yıl boyunca %5 e yükselmiş. aslında çok hit alan bir site yada çok takipçili bir fb yada twitter sağlam para kazandırabilir.

   1. Ersin Akcan Ersin Akcan

    Her üyenin değil. Yayıncının ilk siparişine veriyor %25. Yani tamamen laf cambazlığı. Hakan'ın dediği gibi en pahalı ürün 20 lira. Ortalama sipariş 10 TL olsa %5'i 0.5 kuruş eder. Tıklama başına 0.5 kuruş veren sistemler varken bunun ilgi göreceğini düşünmüyorum. Ayrıca daha duyurulduğu gün ücretleri değiştirmeleri de güven sarsıcı bence. Yarın öbür gün %2'lere tekrar çekebilirler.

   2. Selahattin Alpay Selahattin Alpay

    e-ticaret yaparak yıllarca ayakta kalmayı başarabilmiş 60 kişiye ekmek veren bir firmayı bu kadar acımasız eleştirmeye gerek var mı bilemiyorum. Benim gibi sektörün emekçileri alınabilir. Ben şahsen alınırdım.

  2. Bu kadar acımasız olmayın. Ürünlerin fiyatlarının düşük olması alışverişi teşvik eder. Üstelik 20 TL üzerinde fiyata sahip bir çok ürünü bulunuyor. Siteyi yıllardır kullanıyorum ve güvenli. Fiziksel ürün satışında ilk satışa %25'lik bir oran da gayet yüksek bir oran. En küçük evrağı bile 7-9 TL ile kargoladığımız günümüzde 3,5TL sabit kargo avantajı da iyi bir pazarlama çalışması.

  3. Merhaba,

   Ananokta olarak yeni bir gelir ortakligi programi baslattik, sirketimiz ABD merkezlidir. Incelemenizi ve kullanmanizi tavsiye ederiz.

 6. Yurtdışı tabanlı affiliate marketing yapıyorum. Ve şunu açık bir şekilde söylemem gerekiyor türkiye pazarı için; Eğer bu firmalar kaşıkla bize kepçeyle kendilerine mantığından vazgeçmezlerse türkiyede affiliate marketing sektörü hiç bir zaman yürümez. Yurtdışı tabanlı sitelerde 30-40 dolar dan başlayarak 200 dolara kadar çıkabiliyor komisyon oranları zaten bu işe merakı olanları çezbeden yönüde budur bu işin.