250 milyon Android için 11 milyar uygulama indirildi

250 milyon Android için 11 milyar uygulama indirildi

Google, 2011'in dördüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Bu rakamlar arasında firmanın faaliyetleri ve gelirleri ile ilgili pek çok önemli detay yer alıyor. Göze çarpanlardan detaylardan biri, Larry Page'in bizzat anlattığı Android'in yükselişi.

Yakın zamanda toplam 400 bin uygulamaya ulaşan Android Market'in de etkisiyleyle birlikte Android yaygınlaşmaya devam ediyor. Google'ın CEO'su Larry Page'in paylaştığı rakamlara göre şu anda 250 milyon Android cihaz etkinleştirilmiş. Bu rakam bir önceki çeyrekten bu yana 50 milyon yeni Android cihazın kullanılmaya başlandığını gösteriyor.

Uygulama indirme çılgınlığının yaşandığı Aralık ayının da katkısıyla bu cihazlar için indirilen uygulamalar ise 11 milyar adedi geçmiş durumda. 11 milyar etkileyici bir rakam ama Apple'ın uygulama mağazasının 18 milyar indirme sınırını Aralık ayında geçtiğini de hatırlatmakta fayda var.

Şu anda günde 700 bin yeni Android telefonun etkinleştirildiğini söyleyen Page konuşmasında Ice Cream Sandwich'e özel bir yer ayırarak Android'in son sürümü için "şimdiye kadar çıkardığımız en iyi sürüm" diye konuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.