Yahoo'da büyük değişim: Jerry Yang görevi bıraktı!
Genel

Yahoo'da büyük değişim: Jerry Yang görevi bıraktı!

Bundan 17 yıl önce David Filo ile birlikte sonrasında internetin en önemli markalarından biri haline gelecek olan Yahoo'yu kuran Jerry Yang firmanın yönetim kurulundaki görevinden ayrıldı. Aynı zamanda Yahoo Japonya ve Alibaba'nın yönetim kurullarından da ayrılan Yang; "Benim için artık Yahoo dışındaki konularla ilgilenmenin vakti geldi" diye konuştu.

İstifanın Yahoo'nun eski PayPal yöneticisi Scott Thompson'ı yeni CEO'su olarak atamasından sadece 2 hafta sonra gerçekleşmiş olması Yahoo içerisindeki güç savaşlarının bu istifa neden olmuş olabileceğini akıllara getiriyor.

2008 yılında Microsoft'un toplam değeri 47,5 milyar doları bulan satın alma teklifini reddetmesinin ardından Yahoo'nun hissedarları tarafından istenmeyen adam ilan edilen Yang, 2009'da CEO pozisyonundan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Şu anda yaklaşık 20 milyar dolar civarında bir değer sahip olan Yahoo'nun hemen hemen tüm önemli toplantılarına katılan ve aktif olarak firmanın içerisinde yer alan Yang'ın Yahoo'ya fazla duygusal baktığının yönetim kurulunda memnuniyetsizlik yarattığı uzun zamandır konuşuluyordu.

Buna rağmen Yang'ın kararı Yahoo'nun önemli isimleri de dahil herkes için çok ani oldu. AllThingsD'nin aktardığı bilgilere göre Yahoo'nun yöneticileri bile Yang açıklamayı yapmadan sadece birkaç dakika önce konudan haberdar oldular.

Son olarak söylentilere göre Yang tek başına gitmeyebilir. Yönetim kurulundan dört ismin daha Yang ile birlikte Yahoo'yu terk etme ihtimali bulunuyor.

Yorumlar (2)
  1. Yorumcu Yorumcu

    yahoo biraz demode kaldı games.yahoo.com daki oyunlara bakın taş devrinden kalmış gibi duruyorlar. adam biraz günceller

  2. Okan M. Erdem Okan M. Erdem

    Jerry Yang bundan sonra nasıl hareket edecek, yeni yatırımı ne olacak büyük bir merakla bekliyorum.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri