Teknolojiyle zengin olan 30 yaş altı milyonerler [İnfografik]
İnfografik

Teknolojiyle zengin olan 30 yaş altı milyonerler [İnfografik]

Sanal alemde girişimcilik, eğer bir sporcu ya da rock yıldızı değilseniz, 30'unuzdan önce sizi milyoner yapma potansiyeli taşıyan az sayıdaki alandan biri.

H&R Block tarafından hazırlanan infografikte, orta yaş krizine girmeden milyonlarca dolarların sahibi olan teknoloji patronlarını konu edilmiş. Listenin başını ise Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg çekiyor.

İnfografikte bir girişimi hayata geçirmek için gereken temel öğeler de listelenmiş. Sahip olmanız gereken en temel şey, bir girişimci için en büyük sermayesi olan bilgisayarı ve tabii ki fikri. Elbette fikri hayata geçirirken internet bağlantısına ve zamana da ihtiyaç var.

İnfografikte, milyonerlerin künyeleri ve 30 yaşına gelmeden zengin olan patronların mezuniyet durumları da yer alıyor.

Listede yer alan 4 kişi üniversite mezunu, 3 kişi okullarından ayrılmış (dropout), 2'si hiç üniversite hayatına başlamamış. Dropout olmak, başarının sırrı olarak lanse edilse de tartışmaya açık bir konu. Facebook, Wordpress ve Firefox'ın kurucuları üniversiteden terk öğrencilerin girişimleri. Bildiğiniz üzere, Apple'ın kurucularından Steve Jobs, Twitter kurucusu Jack Dorsey ve Bill Gates de okulu bırakanlar arasında yer alıyor. Hiç üniversiteye gitmemiş genç milyonerler arasında Radium One ve deviantART kurucuları yer alıyor.

Yorumlar (5)
 1. Demir Demir

  İnfografikler çok ilgimi çekmiyor ama yazının ilk cümlesi için tebrikler. İnternet girişimciliği tek cümle ile ancak bu kadar sade ve net anlatılabilir.

  1. Bcakir Bcakir

   Bence de süper bir cümle. Fakat hep o hayalle yola çıkanlar nedense çoğunlukla başarılı olamıyorlar. Bunun bir analizi yapılması gerekli.

   1. Murat Murat

    kesinlikle katılıyorum haydi bir girişim yapalım diyenler pek başarılı olamıyor nedense genelde ortaya küçük bir ürün çıkarıyorlar sonra seviliyor ve şekil değiştirip projelendiriliyor biraz şans işi sanırım :)ciddi bir sermaye başarı oranını artırıyor (tanıtım reklam vs)

 2. Emre Arslan Emre Arslan

  İnfografik gene süper... Ve "Deviantart.com" gerçekten çok başarılı bir site severek takipte olduğum en gzel sitelerden birisi diyebilirim.

 3. İsa Koç İsa Koç

  Maathew Mullenweg efsane bir yazılım çıkartmasına rağmen bu kadar az kazanması düşündürücü. Ya bu işte para yok, yada gözü paraya tok.