Teknolojiyle zengin olan 30 yaş altı milyonerler [İnfografik]

Teknolojiyle zengin olan 30 yaş altı milyonerler [İnfografik]

Sanal alemde girişimcilik, eğer bir sporcu ya da rock yıldızı değilseniz, 30'unuzdan önce sizi milyoner yapma potansiyeli taşıyan az sayıdaki alandan biri.

H&R Block tarafından hazırlanan infografikte, orta yaş krizine girmeden milyonlarca dolarların sahibi olan teknoloji patronlarını konu edilmiş. Listenin başını ise Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg çekiyor.

İnfografikte bir girişimi hayata geçirmek için gereken temel öğeler de listelenmiş. Sahip olmanız gereken en temel şey, bir girişimci için en büyük sermayesi olan bilgisayarı ve tabii ki fikri. Elbette fikri hayata geçirirken internet bağlantısına ve zamana da ihtiyaç var.

İnfografikte, milyonerlerin künyeleri ve 30 yaşına gelmeden zengin olan patronların mezuniyet durumları da yer alıyor.

Listede yer alan 4 kişi üniversite mezunu, 3 kişi okullarından ayrılmış (dropout), 2'si hiç üniversite hayatına başlamamış. Dropout olmak, başarının sırrı olarak lanse edilse de tartışmaya açık bir konu. Facebook, Wordpress ve Firefox'ın kurucuları üniversiteden terk öğrencilerin girişimleri. Bildiğiniz üzere, Apple'ın kurucularından Steve Jobs, Twitter kurucusu Jack Dorsey ve Bill Gates de okulu bırakanlar arasında yer alıyor. Hiç üniversiteye gitmemiş genç milyonerler arasında Radium One ve deviantART kurucuları yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.