Oyun

Xbox Live oyunları iOS'a geliyor

Microsoft kısa bir süre önce yayınladığı bir iş ilanıyla Xbox Live oyun portalını iOS ve diğer mobil platformlara taşımak için eleman aramaya başladı. Xbox Live'ın iOS için uygulaması App Store'da yerini almış olsa da, Xbox Live Oyun kısmı mobil platformda sadece Windows Phone 7'de çalışıyor.

Özellikle iOS kullanıcısı olan Xbox sahipleri için çok güzel bir haber. Ayrıca Xbox Live üzerinden indirilebilir durumda olan binlerce ücretsiz ya da fiyatı ucuz oyunlar da bulunmakta.

Microsoft'un bu atağını, rakibi Apple'ın amiral gemilerinden iPhone'a karşı taarruz olarak değerlendirmek yanlış olmaz. Mobil oyun konusunda bir hayli başarılı olan iPhone'da Xbox Live'ın daha da aktifleşecek olması oyuncular için güzel bir gelişme. Fakat öncesinde Microsoft'un işe alımlarını tamamlaması ve uygulamayı geliştirmesini beklememiz gerekiyor.

Bu arada bu yıl içerisinde Xbox 360 konsolunun resmi olarak Türkiye piyasasına sürülmesi beklendiğini de hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar (1)
  1. Deniz Deniz

    Yalnız bu ilan ile microsoft sanki xbox live -servislerini- ios ortamında sunacak bir projeye eleman arıyor gibi geldi bana. Haber başlığındaki "oyunların ios'a gelmesi" bu açıdan yanlış bir bilgi olabilir.

    Bu hali ile durumun mesela valve in ios için steam client ı yapmasından ya da netflix in ios application ından pek de farkı yok.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri