Ünlülerle alışveriş: Gurunzi.com

Geçtiğimiz cumartesi günü gurunzi.com adlı yeni bir site hayatımıza girdi. Opensky.com'a benzeyen ama farklı yaklaşımlar da sunan sitenin kurucularıyla sizler için kısa bir röportaj yaptık.

Serkan Ünsal: Gurunzi nedir ? Yerel bir örneği var mı ? Can Elbeyli: Gurunzi farklı ilgi alanlarındaki ünlüler, uzmanlar veya popüler kişilerin deneyip severek kullandıkları ürünleri takipçi ve hayranları olan üyelere önerebildikleri, üyelerin ise bu ürünleri indirimli fiyatlara satın alabildikleri bir alışveriş platformudur. Gurunzi’nin amacı Guruları ile birlikte kalitesinden emin olunan özel ürünler keşfederek üyelerine ulaştırmak ve üyelerin kendi ilgi alanlarında özel bir alışveriş grubu oluşturabilmelerini sağlamaktır. Yerel örneği henüz bulunmuyor. Benzer hizmetler sunan bir kaç global şirket ise mevcut.

SÜ: Ortaklar kimlerdir? CE: Ortaklar Can Elbeyli, İlkut Uras ve Tolga Esin'dir.

SÜ: Site nasıl çalışıyor ? CE: Gurunzi’de alışageldik özel alışveriş sitelerindeki gibi marka butikleri yok. Üyeler beğendikleri ve fikrine güvendikleri Guruları seçecekler ve böylece Guru’nun önerdiği ürünlerden haberdar olup direkt site üzerinden indirimli fiyatlar ile alışveriş yapabilecekler. Buradaki önemli nokta Guruların deneyip beğenmedikleri, onaylamadıkları hiç bir ürünün sitede yer almayacak olması. Yani kullanıcılar aldıkları ürünün kalitesinden emin olabilecekler. Ek olarak üyeler ürün önerilerini incelerken süpriz bir anlatım şekliyle karşılacaklar, bunu da açılışa bırakalım:)

SÜ: Sitede bizi neler bekliyor ? Siteden neler satın alınabilir ? CE: Gurunzi'de Stil & Dizayn, Yemek, Kişisel Bakım ve Çocuk kategorileri altında ürünler yer alacak. Ürünler kullanmaktan keyif alacağınız kaliteli, zevkli ve farklı ürünler. Fonksiyonel olarak öne çıkan bir mutfak aksesuarı, ödüllü tasarımcıların kreasyonları veya organik beslenme ve giyim ürünleri Gurunzi'de yer alacak ürünlerden bazı örnekler olarak sayılabilir.

SÜ: İş modeliniz nasıl ? CE: En basit tanımı ile internetten satış. Satılan ürünler üzerinden kar ediliyor. Farklı olarak bir de "Koleksiyon" konsepti var. Ürünler indirimli olarak 4-5 günlük kampanyalarda sunulduktan sonra Guruların "Koleksiyonlarında" pazar satış fiyatları ile yer almaya devam edecek. Yani üyeler fikirlerine güvendikleri Guruların önerilerinden her zaman haberdar olabilecekler.

SÜ: Site ne zaman tam olarak açılıyor ? CE: www.gurunzi.com'dan ilk 2.000 kişiye davetiye verilen bir teaser kampanyası başlattık. Yaklaşık 10 gün sonra başlayacak olan Özel Açılış Haftamızda bu 2 bin kişiye açacağız. Açılış haftasını takiben site herkese açılmış olacak. Tükenmeden gurunzi.com'dan davetiyelerinizi alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.