x

AR.Drone Parrot 2.0 geliyor

Daha önce sizlerle paylaştığımız Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) yazısında bahsettiğimiz teknolojilerden biri olan AR.Drone Parrot’ın  ikinci versiyonu yolda. CES 2012 bünyesinde duyurulan yeni oyuncak hakkında bazı görseller ve bilgiler de piyasaya sızmış durumda.

Havadan video çekimine ya da hava fotoğrafçılığına yeni bir soluk getirir mi bilinmez ama AR.Drone Parrot 2 aynı zamanda uçan bir HD kamera olacak ve uçuşu 1280×720 çözünürlüğünde HD formatında video olarak kaydedecek. Bunun yanı sıra, yeni gelecek uygulama sayesinde bu videoları arkadaşlarınızla da paylaşayabileceksiniz.

İlk versiyonu sadece iPhone ile kontrol edilebilen AR.Drone Parrot’ın ikinci versiyonunda bu durum değişecek. AR.FreeFlight 2.0 adlı uygulama sayesinde AR.Drone Parrot 2 artık Android telefonlar üzerinden de yönetilebilecek. Uygulama App Store üzerinden de indirilebilecek.

AR.Drone Parrot 2’nin 2012 yılının ikinci çeyreğinde piyasada olması bekleniyor.

Yorumlar (7)

 1. Çok beğendiğim bir gereç&uygulama foto çekmek için muhteşem

  Cevapla
 2. Gerçekten enteresan ve güzel bir ürün.CES 2012 merakla bekliyorum.

  Cevapla
 3. ilk versiyonu zaten androidi destekliyordu. tek artısı hd kamerasıdır.

  Cevapla
 4. Parrot AR Drone http://www.buldumbuldum.com/hediye/parrot_ar_drone/ da satista. Cok yakinda yeni versiyonu ve bircok ekstra aksesuari da BuldumBuldum.com da yerini alacak.

  Cevapla
 5. gerçekten iyi bir ürün.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın