Yaşlı Oyuncular Sanal Ürünlere Daha Çok Para Harcıyor

Yaşlı Oyuncular Sanal Ürünlere Daha Çok Para Harcıyor

İnternet üzerinden oynadığımız oyunlarda bazı özellikleri ve genellikle oyun içerisinde işe yarayacak malları satın alma işlemleri oldukça popüler. Hatta bu konuda ciddi bir pazar ve ekonomi oluşmuş durumda. Gerçekten de yüksek meblağların telafuz edildiği bu sanal pazarda, MocoSpace adlı mobil oyun ve sosyal ağ komünü yaklaşık 500.000 oyuncunun katılımı ile gerçekleştirdiği ankette yaşlara göre sanal malların tüketim eğilimlerini raporladı.

Rapora göre, 25-35 yaş aralığındaki oyuncu grubu sosyal oyunlara daha fazla zaman ayırıyor. Ancak 45 yaşın üzerindeki kesim, sosyal oyunlar üzerinden bu genç yaş grubun iki katından daha fazla harcama yapıyor. Yani gençler daha çok oyun oynama eğilimi gösterirken ve oyuna vakit ayırırken, 45 yaşın üzerindeki oyuncular daha fazla harcama yapıyor.

Toplam oyuncu sayısının %18'ini oluşturan 35 yaş üstü oyuncular sanal harcamaların %42'sini gerçekleştirirken, oyuncu sayısının %43'lük kısmını kaplayan 18-25 arası gençlerin harcamalardaki payı sadece %18. Bu da yaşlı oyuncuların online sosyal oyunlar içerisinde daha çok para harcadıklarını kanıtlar nitelikte.

Kaynak: TheRealTimeReport

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.