Tripomatic: Kişisel Yolculuk Planlama Servisi

Tripomatic: Kişisel Yolculuk Planlama Servisi

Gezmek, yeni yerler keşfetmek pek çok kişi çok cazip bir aktivite. Fakat özellikle çok da aşina olmadığınız bir yere yolculuk yapıyorsanız ya tüm geziniz bir tur rehberinin insafına kalır ya da biraz daha maceracıysanız elinizde bir şehir rehberi ile ortalıkta dolaşıp, şehrin görülmesi gereken yerlerini bir anlamda el yordamı ile keşfetmeye çalışırsınız.

Neyse ki dijital dünya daha gezeceğiniz şehre adım atmadan önce tüm yolculuğunuzu adım adım planlamanızı sağlayacak araçlar sunabiliyor. Tripomatic bunlardan biri ve oldukça da başarılı bir örnek.

Şu anda 30 ülkenin 100 yakın şehrindeki çok sayıda görülmesi gereken noktayı kapsayan ve yolculuğunuzun adımlarını planlamanızı sağlayan Tripomatic, Haziran ayında Çek Cumhuriyetinden Lukas Nevosad ve eşi Barbora tarafından kurulmuş. Türkiye ve İstanbul'un da yer aldığı Tripomatic bu alandaki başarılı kişisel yolculuk planlama servislerinden biri.

Ücretsiz bir servis olan Tripomatic ile gezmeyi planladığınız şehri seçtikten sonra Google haritası üzerinden şehrin veya ülkenin görülmesi gereken önemli yerlerini birer fotoğraf ile gösteriyor. Her fotoğrafın üzerine geldiğinizde kısa bir bilgi ve yolculuk adımlarınıza söz konusu yeri eklemek için bir bağlantı buluyorsunuz. Böylece görmeyi arzu ettiğiniz her yeri günlük planınız içerisinde yerleştirebiliyorsunuz. Planınızın gün sayısını arttırarak gezeceğiniz mekanları için farklı günlere ayırmak da mümkün.

Tripomatic bölge mutlaka görülmesi gereken mekanlar ile ilgili önerilerde de bulunabildiği gibi, dilerseniz harita üzerinde gösterilen mekanları kategorilere göre sınırlayabilirsiniz.

Planınızı tamamladıktan sonra PDF olarak elde etmek ve hatta sitenizde yayınlamak için embed kodunu almak da mümkün. Eğer planınızı herkese açık olarak tanımlarsanız, yaptığınız plan diğer Tripomatic kullanıcıları için de fikir verebilir. Burada görebileceğiniz 4 günlük Paris planı buna güzel bir örnek…

Tatil ve yolculukları internetten yardım alarak planlamak giderek daha fazla başvurulan bir yöntem. Bu tip pratik araçlar ise bu süreci hem daha kolay, hem de daha eğlenceli hale getiriyor. Tripomatic henüz oldukça yeni bir yapı olmasına rağmen oldukça başarılı görünüyor, daha da fazla destinasyonu kapsadığı noktada bu alanda en önemli sitelerden biri haline gelebilir...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.