KLM Yolcuları Facebook Profillerinden Yol Arkadaşlarını Seçebilecek

KLM Yolcuları Facebook Profillerinden Yol Arkadaşlarını Seçebilecek

Özellikle havayolu şirketlerinin sosyal medyaya ayrı bir ilgisi oluştu son zamanlarda ve havayolları birbirleri ile sektörde bir yarış halinde oldukları kadar, sosyal medyada da aynı yarışın içerisindeler. Hizmet kalitelerini arttıran, müşteri şikayetlerine hızlı geri dönüşler yapan çoğu havayolu şirketi, kampanyaları ve uygulamaları ile de müşterilerinin dikkatini çekiyor. Ancak şu ana dek yapılmış en değişik uygulama, Hollanda Kraliyet Havayolları KLM'ninki gibi görünüyor.

KLM'nin önümüzdeki yılın başlarında devreye sokmayı planladığı sistem şöyle işliyor. Biletinizi satın alırken dilediğiniz takdirde Facebook ve LinkedIn profillerinizdeki bilgilerin kullanılması için uygulamaya izin veriyorsunuz. Böylece diğer yolcular uçağa check-in yaparken, sizin Facebook ve LinkedIn profillerinizi de inceleyebiliyor.

Yolcuların "Meet and Seat" sloganı ile hizmet verecek bu uygulamaya nasıl yaklaşacağı konusunda tartışmalar da sürüyor. Kimileri birbirleri ile ilgili insanların yanyana oturarak networking yapabileceğini düşünebilirken, kimisi de bunun bir tür çöpçatanlıktan öteye gitmeyeceği görüşüne sahip.

Kişisel görüşüm, özellikle uçakta kendi sektöründen iş bağlantısı kurabileceğin insanlarla oturmanın, aynı ilgi alanlara sahip olduğun insanlarla yolculuğun daha keyifli geçeceği yönünde. Webrazzi okurlarının da yorumlarını bekliyoruz, bu uygulama Türkiye'deki bir havayolu şirketi tarafından uygulansa, kullanımı nasıl olurdu?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.