2011 - 2012 Değerlendirme Yazı Dizisi - Numan Numan

2011 - 2012 Değerlendirme Yazı Dizisi - Numan Numan

2011 ve 2012 yılını değerlendirmesini istediğimiz isimlerden biri de 212 fonu ile son zamanlarda adından söz ettiren Numan Numan.

Serkan Ünsal: 2011 yılında kaç yatırım yaptınız ? Numan Numan: Bu yıl, zamanımın büyük bir kısmını Türkiye odaklı 212 fonunu kurmak ile geçirdiğim için pek aktif yatırım yapamadım. Ama yine de co-investor olarak üç yatırımım oldu.

S.Ü: 2012 yılında kaç yatırım planlıyorsunuz ? Numan Numan: Fon olarak 4 veya 5 yatırım ve şahıs olarak da yine 2 veya 3 olacaktır diye tahmin ediyorum.

S.Ü: Yatırım yaptığınız alanlar nelerdir ? (Internet, mobil, E-Ticaret, sosyal oyun...) Numan Numan: Hem fon olarak, hemde şahıs olarak alan seçimi yapmıyorum.

S.Ü: 2012 yılında hangi alanların yıldızı parlayacak ? Numan Numan: Şu anda hepimizin bildiği iki/üç alan dışında tüm alanlarda fırsatlar var ve bunların hepsinden yıldızlar çıkacağına inanıyorum.

S.Ü: Yatırım yaparken ilk önceliğiniz nedir ? Numan Numan: Ekip, Ekip ve Ekip

S.Ü: Girişimcilere en çok sorduğunuz soru nedir ? Numan Numan: "Hangi acıyı dindiriyorsun?", "Niye başkası senin ürününü kullansın?"

Numan Bey'in cevaplarından da anlaşıldığı üzere ekibine güvenen her alanda bir probleme çözüm üreten tüm girişimciler Numan Bey'in ve 212 fonunun kapısını çalabilirler. Anladığımız kadarıyla bir ihtiyaçtan yola çıkan, bir problemi çözen fikirler daha çok ilgi alanına giriyor. Çok keskin sektörel ayrım yapmaması da girişimciler için avantaj.

Not: Daha önceden de söylediğimiz gibi 2011-2012 değerlendirmesi yapmamızı istediğiniz kişi ve kurumları bize bildirmeniz yeterli.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.