Google Geri Veriyor [Video]

Google'ın modern çağın en önemli araçlarından biri olduğunu söylersek sanırım yanılmış olmayız. Aynı zamanda insanlık adına çalışmalarda da bulunan Google, yardımseverlik ve sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkatleri çekiyor ve takdir topluyor. Birçok üst düzey teknoloji firması gibi Google da insanlık namına yardım elini uzatan, elini taşın altına koyan firmalardan biri.

Google, bu yıl dünya genelinde pek çok kuruluşa 100 milyon dolardan fazla yardımda bulundu. Bu bağışların 40 milyon dolarlık bölümü ise toplamda dört konuyu desteklemek üzere yapıldı. Bu konular arasında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimi; kız çocukların eğitimi; insanları teknoloji yoluyla güçlendirme; insan kaçakçılığı ve çağdaş kölelikle mücadele bulunuyor.

Önümüzdeki 6 yıl içinde STEM alanlarında 2.4 milyon iş imkanı doğacak ve gelecek nesillerin iyi ve nitelikli yetişebilmesi için bu alanda yatırıma ihtiyaç duyuluyor. Kız çocuklarının eğitimi, ülkemizde olduğu kadar dünyada da büyük bir problem. Kölelik ve insan kaçaklığı da, maalesef hala var. Tüm bu konulara dikkat çeken ve bağış yapan Google, Google Geri Veriyor sloganı ile yaptığı bu sosyal sorumluluk faaliyetleri ile ilgili bir de video yapmış, Türkçe altyazılı olarak Youtube'dan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BsNPmJ8QL58?version=3&hl=en_US&rel=0

Webrazzi okurları mutlaka hatırlayacaklardır, ülkemizde yaşanan Van Depremi sonrasında Google Kişi Bulucu Servisini Türkçe olarak yayına almıştı. Van depremi sonrasında Kızılay'a 500 bin dolar bağış yapan Google sadece maddi olarak değil, kendi ücretsiz servisleri ile de insanlığa hizmet ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.