Foursquare'den İstanbul'a Özel Rozet

Geçtiğimiz hafta 15 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurduğumuz konum tabanlı servis Foursquare, üye sayısını hızla arttırmaya devam ediyor. Özellikle rozetleri ile kullanıcılarını ufak bir yarışın içerisine çeken Foursquare, özel rozetleri ile de çok güzel geri dönüşler alıyor ve Foursquare kullanımına özendiriyor.

Özellikle partnerleri ile çalışan Foursquare, bu partnerlere özel rozetler (badge) oluşturarak kullanıma teşvik ediyordu. Benim aklıma ilk gelenler, Amerika'da kan bağışı merkezlerine check-in olup kan bağışı bulunanlara özel verilen American Red Cross (Amerikan Kızılhaç'ı) rozeti ve ilk olarak NASA'dan bir astronotun uzaya check-in olarak (tabii sizin de uzaya gitmenize gerek yok, NASA'nın bazı müzelerini ve uzay merkezlerini ziyaret ederek alabilirsiniz) sahip olduğu NASA Explorer rozeti.

Bunun yanı sıra Foursquare artık şehirlere özel bir şeyler de yapmaya başladı. Şehir rozetleri, şehrin belirlenen özel yerlerine check-in'ler yapılarak alınabiliyor. İlk olarak ortaya çıkan Windy City rozeti, Chicago içindi. Sonrasında ise yoğun ilgi üzerine Paris için La Ville-Lumière rozeti; Londra için London Calling rozeti ve İstanbul'un için ise, Bosphorus Badge (Boğaziçi Rozeti) geldi!

Bu rozetlere sahip olmak için, şehirlerin belirlenen 5 ayrı önemli ve ünlü noktasına check-in yapmanız gerekiyor. Şimdilik, Bosphorus Badge için belirlenmiş 48 adet mekan var. Bunlardan 5 tanesine check-in yaptığınızda rozeti kapıyorsunuz. Foursquare üzerinden de açıklanan bu 48 mekan işte şöyle;

1. Boğaziçi Köprüsü 2. Bağdat Caddesi 3. İstiklal Caddesi 4. Kadıköy 5. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 6. Kapalıçarşı 7. Nişantaşı 8. Bebek 9. Ortaköy Meydanı 10. Galata Kulesi 11. Kız Kulesi 12. Sapphire Seyir Terası 13. Topkapı Sarayı 14. Çiçek Pasajı 15. Sultanahmet Meydanı 16. Ayasofya Müzesi (Hagia Sophia Museum) 17. Sultanahmet Camii 18. Turkcell Kuruçeşme Arena 19. Reina 20. Anjelique 21. Nevizade 22. Sortie 23. Suada Club 24. Babylon 25. Asmalımescit 26. İstinyePark 27. Kanyon 28. Cevahir 29. Palladium 30. City’s Nişantaşı 31. Kitchenette 32. Happy Moon’s 33. Hamdi Restaurant 34. Mano Burger 35. Kızılkayalar (Bağdat Caddesi) 36. Kızılkayalar (Taksim) 37. Kırıntı 38. Midpoint 39. Galata Muhallebicisi 40. Namlı Gurme 41. Nuteras 42. Çiya Sofrası 43. İstanbul Modern 44. İstanbul Akvaryum 45. Turkuazoo 46. Atatürk Olimpiyat Stadyumu 47. İstanbul Park 48. Türk Telekom Arena

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.