FeedFloyd: Sosyal İçerik Saklama ve Paylaşma Servisi

FeedFloyd: Sosyal İçerik Saklama ve Paylaşma Servisi

Her gün internet üzerinde pek çok ilgi çekici fotoğraf ve resme rastlıyoruz. Bunları saklamak ve paylaşmak için pek çok farklı seçenek var. Twitter'ın Photobucket'ı satın alması, Facebook'a her ayda 6 milyarın üzerinde yeni fotoğraf yükleniyor olması fotoğraf paylaşımının sosyal ağlarda da ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

FeedFloyd ise internette bulduğunuz içerikleri saklamak için yeni bir alternatif. Yapısı itibariyle Pinterest'i anımsatan FeedFloyd, sadece fotoğraf değil metin veya video içerikleri de saklamak, organize etmek ve paylaşmak için oldukça pratik ve eğlenceli bir yöntem sunuyor. Ayrıca FeedFloyd üzerinden diğer kullanıcıların duvarlarını gezerek, diğer ilginç içerikleri keşfetmek de mümkün.

Şu an için beta sürecinde olan FeedFloyd sadece davetiye ile kullanıcı kabul ediyor. Ama sitede birikmeye başlayan içerikler herkese açık…

Benim de deneme imkanı bulduğum FeedFloyd'u kullanması da gezmesi kadar kolay ve eğlenceli. İnternet üzerinde rastladığınız ve paylaşmak ya da daha sonra kolayca bulabilmek için saklamak istediğiniz içerikleri, tarayıcınızın çubuğuna yerleştirdiğiniz Picker düğmesi ile kolaylıkla FeedFloyd'a ekleyebiliyorsunuz. Bunun dışında bilgisayarınızdaki içerikleri de siteye yüklemek mümkün.

Eklediğiniz fotoğrafları oluşturduğunuz duvarlar sayesinde farklı kategorilere ayırmak da mümkün. Bu sayede örneğin karikatürleri ayrı bir duvarda, sanat fotoğraflarını bir diğerinde ve sporla ilgili olan içerikleri başka bir duvarda toplayabilirsiniz. Bu sadece sizin için değil, paylaşımlarınızı toplu olarak görmek isteyenler için de oldukça güzel bir yöntem.

Çünkü FeedFloyd'da kullanıcıları değil onların duvarlarını takip etmek mümkün. Bu sayede farklı ilgi alanlarına sahip ve dolayısıyla birbirinden bağımsız içerikler paylaşan kişileri değil, onların sadece sizi ilgilendiren paylaşımlarını kolay bir şekilde görebilmek mümkün.

Sitenin İngilizce'nin yanı sıra Türkçe olarak da kullanılabiliyor olması yine güzel özelliklerinden biri.

FeedFloyd beta sürecinden çıktıktan sonra, üye sayısı ve paylaşılan içeriğin de artması ile birlikte daha da keyifli hale geleceğine şüphe yok…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.