Rocket Internet'ten Spor Tutkunlarına Özel Yeni Dikey E-ticaret Sitesi
E-Ticaret

Rocket Internet'ten Spor Tutkunlarına Özel Yeni Dikey E-ticaret Sitesi

Türkiye'de dikey e-ticaret sitelerine ilgi gün geçtikçe artıyor. Bunun son örneği de Rocket Internet'in yeni projesi Sporena. Spor giyimi tercih eden ve alternatif sporlarla ilgilenen kullanıcılara hitap eden Sporena, Serhat Karahan ve Aslı Fidangenç'in ortak çalışmaları sonucunda yayınına başladı.

40'a yakın farklı markanın sporla ilgili ayakkabı, giyim ve aksesuar ürünlerinin yer aldığı site henüz yeni olmasına rağmen oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Ürünlerin farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları ile detaylı inceleme imkanın da bulunduğu Sporena'da yer alan filtre sistemi kullanıcıların aradıkları ürün ve benzerlerine kolayca ulaşabilmesini sağlıyor.

Sporla yakından ilgilenenlerin en önemli sorunlarından biri olan Türkiye'de bulunmayan aksesuar ve giyim malzemelerinin yurtdışından getirilmesi de sitenin yakın gelecekteki hedefleri arasında yer alıyor.

Ayrıca yakın zamanda Sporena içerisinde bir de blog yayına başlayacak. Bu blog sayesinde spor giyimi ile ilgili bilgilerin yanı sıra, spor haberleri, etkinlikler ve eğitici bilgiler de kullanıcılara aktarılabilecek.

Sporena alanında fark yaratan sitelerden biri olmak hedefiyle ücretsiz kargo imkanı sunuyor ve belki de en önemlisi müşterilerine sipariş ettikleri üründen memnun kalmamaları durumunda 1 ay içerisinde iade veya değişim imkanı sunuyor. Değişim durumunda kargo ücretini yine Sporena karşılıyor.

Sporena'nın yöneticilerinden Aslı Fidangenç site ile ilgili olarak şunları söylüyor:

Sporena olarak Türkiye’nin en kapsamlı, en çok marka seçeneğine sahip online spor mağazası olmayı hedefliyoruz. Spor yapan, spor yaşamayı seven herkese hitap ediyoruz. Müşterilerimizin mutluluğuna önem veriyoruz. Sipariş ettiği üründen memnun kalmadığında 1 ay içinde iade veya değişim imkanı tanıyoruz. Kullanıcıya sağladığımız alışveriş kolaylığı avantajını kullanarak kısa zamanda spor perakende pazarında önemli bir paya sahip olmak istiyoruz.

Yorumlar (11)
 1. Tamam artik.. Rocket Türkiye pazarina baya göz atmis durumda.. artik geriside pesinden tipis tipis gelir ve Türkiye nin e-ticaret pazari günden güne yabancilarin elinde..

  1. Burak Diri Burak Diri

   göz değil, baya baya el atmış durumda. ;)

 2. Merhaba, bir arkadaşım bana bu sitede kullanılmak üzere bir kupon gönderdi. 150TL ve üzeri alışverişlerde 60TL indirim için SPORENA09112 kupon kodunu kullanabiliyormuşuz. Ben girdim ayakkabı aldım indirimli 2 günde geldi, tavsiye ederim

 3. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Zizigo ya bu kadar çok benziyor olması bir strateji mi? Neredeyse fotokopisi diyeceğim..

  1. Burak Diri Burak Diri

   İkiside Zalando'ya benziyor. Zalando'da Rocket'ın.

  2. Ozan haklısın. Adeta zizigo kopyası olmuş. Fakat;

   Zizigo da zaten zamanında zappos.com'dan esinlendi.

   Aynı alanda iş yaptıklarını düşündüğüm www.sporcum.com var. Daha özgün bir siteleri var.

   https://webrazzi.com/2011/05/18/sporcum-com/ Webrazzi 'den duymuştum o siteyi de.

  3. Utku Uçar Utku Uçar

   Tasarım olarak aynı diyebiliriz. Ücretsiz kargo-iade gibi stickerların yeri bile aynı. Ama şöylede düşünülebilir; özel alışveriş sitelerinin geneli aynı tasarım kalıbındayken, dikeylerinde benzer tasarımda olmalarının çok bişey ifade ettiğini düşünmüyorum. Bence burda önemli olan yapılan iş. Ben sadece apple ürünlerinin sitede ne aradığını anlamadım :)

   1. O ürünler terden etkilenmiyen ürünler :-)

    Sporcu = Ter :-)

  4. Murat Özden Murat Özden

   An geçmesin ki Rocket Internet yeni bir projesini hayata geçirmesin, 2 ay'da açtıkları 4. dikey portal.

   Türkiye'de dengeleri değiştiricekleri kesin.

 4. Kullanmak isteyenler için indirim kuponları.

  SPORENA14122 – 60 TL (150 TL lik siparişe kadar)

  SPORENA1419 – 30 TL (75 TL lik siparişe kadar)

 5. herkes aynı kodu kullanabiliyo mu?