Mezun Social Network: Mezun.com'dan Eğitim Alanına Özel Bir Sosyal Ağ

Mezun Social Network: Mezun.com'dan Eğitim Alanına Özel Bir Sosyal Ağ

Uluslararası eğitim konusunda 10 yılı aşkın zamandır faaliyet gösteren Mezun.com; bir sosyal ağ yapısına sahip Mezun Social Network ile Türk öğrenciler ve tüm dünyadan eğitim kurumlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Türkçe ve İngilizce olarak hizmet verecek olan Mezun Social Network'te kullanıcılar kendi profil sayfalarını oluşturduktan sonra kişisel bilgilerini ve eğitim ihtiyaçlarını belirliyorlar. Eğitim kuruluşları da kendi sayfalarında kurumları hakkında güncel bilgileri paylaşıyor ve öğrencilerle iletişim kurabiliyorlar.

Mezun Social Network'ün en ilgi çekici özelliklerinden biri de sunduğu "en iyi eşleştirme" özelliği sayesinde üyelere okul ve arkadaş tavsiyelerinin yapılıyor olması.

Bu özellik üyenin okuduğu okul, eğitim geçmişi ve yurtdışında eğitim almak istediği kurumlar – şehirleri dikkate alarak bir hesaplama yapıyor ve üyeye en uygun olabilecek okulları ya da üyeleri öneriyor. Bu sayede üyeler hem konuyla ilgili çevre edinebiliyor, hem de gözlerinden kaçabilecek eğitim fırsatlarını daha pratik bir şekilde görebiliyorlar. Bunun yanı sıra sistem arama motoru ile üyelerin tercihlerini belirterek kendilerine uygun okulları bulmaları için ayrı bir seçenek daha sunuyor.

Sistem üzerinde dil okulları, önlisans, lisans ve yüksek lisans olmak üzere farklı eğitim kategorileri yer alıyor.

Öğrencilerin ilgilendikleri okullara daha kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için ilerleyen dönemde sisteme bir de belge yönetim özelliği eklenecek. Bu sayede öğrenciler okullara başvurularını kolay bir şekilde yönetebilecek ve bu süreçte sık karşılaşılan bürokrasi yükü de hafiflemiş olacak.

Mezun Social Network şu an için test yayının son aşamasına gelmiş durumda. Yaklaşık 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olan yeni sistemin Aralık ortasında son hali ile kullanıcıları ile buluşması hedefleniyor. Sisteme test sürecinde davetiye ile üye olunabiliyor. Siz de dilerseniz şu adresten siteye giriş yapıp davetiye başvurusunda bulunabilirsiniz.

Test süreci sona erdikten sonra ise üyelik tüm kullanıcılara açılacak. Mezun.com'da hali hazırda bir üyeliğiniz varsa, var olan bilgilerinizi gözden geçirerek ve ek bilgileri de girerek aynı üyeliğiniz ile Mezun Social Network'ü kullanmaya devam edebileceksiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.