Championship Manager (CM) Türkiye Facebook Uygulaması Gamester İle Oyuna Hazır
Genel

Championship Manager (CM) Türkiye Facebook Uygulaması Gamester İle Oyuna Hazır

Futbol ve oyun tutkunları için vazgeçilmez bir oyun olan Championship Manager Facebook uygulaması artık Türkiye'de. Hem de Türkçe. CM Türkiye'nin ülke yöneticisi ve yayıncısı Townster'in geliştiricisi Gamester.

CM Türkiye, Gamester ile Gamestop'un bir süredir devam eden görüşmeleri sonucunda direkt olarak açık beta ile yayına başlamış. İlk dönemler (5-6 kadar önce) birbirini tanıyan iki şirketin uyum sağlaması, son dönemde Gamester'ın Townster tecrübesi ile oyunun Türkiye pazarına açılımını hızlandırmış. Gamester ve Gamestop bünyesindeki Jolt’un oyun tasarım ekipleri birbirleriyle sık toplantılarla CM Türkiye’yi yayına hazırlamış.

İlk kullanıcılardan olma şansını bulduğumuz oyun CM'nin alışkın olduğumuz bir çok özelliğini barındırıyor ve Facebook'a uyumlu bir dinamizm sunuyor. Daha da önemlisi Türkiye ligini ve diğer ligleri gerçek isimleriyle oyuna taşıyor.

Ülkemizdeki futbol ve Facebook tutkusunun CM Türkiye'de kendini göstereceğine şüphe yok. Oyunda bilinen şekilde liglerde mücadele edebiliyor ya da arkadaşlarınızı ikili kapışmaya davet edebiliyorsunuz.

Gelir modeli sanal ürün ekonomisine dayalı oyunda anlık mesajlaşma uygulaması da bulunuyor ve oyun hakkındaki fikir alışverişi için oyuncular Gamester forumunda buluşuyor.

Türkiye sosyal oyun pazarının sayılı oyun üreticilerinden olan Gamester bu çapta bir oyunu Türkiye'ye getirmeyi başarsa da bir oyun yayıncısı olarak anılmak istemiyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde yeni oyunu hakkında detaylı bilgiler vereceğini öğrendiğimiz Gamester, yeni oyununu 2012’nin ilk çeyreğinin sonlarına doğru çıkarmayı hedefliyor. Townster'ı yurt dışına açmak için de son adımları atan genç şirket, bu sürecte yatırımcılarla da görüşmeler yapıyor.

Türkiye'de sosyal oyun anlamında daha fazla gelişmenin yaşanacağı 2012'de asıl önemli olan kendi oyunlarımızı üretmek olsa da Türk girişimcilerin yabancı anlaşmalarla ciddi tecrübeler kazanıyor olması sevindirici. Herkese bol gollü maçlar. :)

Yorumlar (11)
 1. Atılım Çetin Atılım Çetin

  harika bir haber!

 2. Murat Demir Murat Demir

  Tebrikler Gamester, bir iyi iş daha.

  1. Ben Face den yazıyorum hep uygulama oyunlar/oyuncak sayfalar geliyo

   1. kardeşim facebooktan oynaıyomu bu oynu oynanıyosa bana ulaşırmısın

 3. ya benim cezalı oyuncum var.yedeklere atıyorum onu.Daha sonra oynaya gidiyorum.kadronda cezalı oyuncun var çıkarman gerek diyor.yardım edin lütfen!!!

 4. Bedirhan Bedirhan

  mert kardeş bak oyuncular yazan yere tıkla sonra o cezalı oyuncu hangi mevkiyse o cezalı adamın yerine başka bir oyunşuyu cezalı adamın yerine sok yedeklere aynş mvkiden aynı czlı futbolcuyu oyuncular yazan yere bırak ve o nevkiden bir oyuncu al ve kadroya sür bu kadar basit

 5. benim oyunum geliyor maça başladeyince gelmiyor

 6. ben kaç sezondur galatasaraydayım ama avrupa ligi yok galiba_?

 7. lütfen bu oyunu geri yükleyin fesbuğa lutfen geri yüklensin çok güzrl bir oyun geri yükleyin

  1. Serhat Serhat

   lütfen geri yüklensin bu oyun 2013 e göre olursa takımlar daha iyi olur binlerce kişi belkide milyonu geçmiştir ama ben ve 100 lerce arkadaşımız cok seviyor geri yüklensin artık diğerleri çok çocukça manager oyunları bunun herşeyi iyi görünümü herşeyiiiiiiii geri yüklensinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 8. serhata katılıyorum bencede geri yüklensin çok güzeldi bence bu oyun