Google Chrome DevFest İstanbul ile Türkiye’de İlk Yazılımcı Etkinliğini Düzenliyor
Arama
Etkinlikler

Google Chrome DevFest İstanbul ile Türkiye’de İlk Yazılımcı Etkinliğini Düzenliyor

Google 7 Aralık Çarşamba günü İstanbul’da Chrome DevFest düzenliyor. Google’ın Türkiye’de düzenlediği ilk yazılımcı ekinliği olacak olan Chrome DevFest’de yeni nesil web teknolojileri konuşulacak. Özellikle HTML5 ve web uygulama geliştirme araçlarına odaklanılacak olan etkinliğe Google’ın Zürih ve Londra ekiplerinden HTML5 uzmanları Paul Kinlan ve Sam Dutton katılacak.

Google’ın dünyanın dört bir tarafında düzenlediği DevFest geliştirici etkinliklerinden biri olan Chrome DevFest dışında şirket Android, Bulut bilişim, Harita uygulamaları gibi diğer Google uygulamalarıyla ilgili geliştirici etkinlikleri de düzenliyor. Konu başlıklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sabah 9:30’da başlayacak ve öğleden sonra 15:00’e kadar sürecek olan etkinliğe buradaki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru süreci 25 Kasım akşamı sona erecek ve 29 Kasım Salı günü davetiyeler e-posta adreslerine gönderilecek. Henüz nerede gerçekleşeceği belli olmayan etkinliğin katılımcı sayısı limitli olacak bu yüzden katılmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarını öneririz.

Etkinlik programına yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

Ajanda:

9.30 – 10.00 – Kayıtlar ve Kahve
10.00 – 10.15 – Açılış – Zeynep İnanoğlu
10.15 – 11.00 – Bleeding Edge with HTML5 – Paul Kinlan
11.00 – 11.45 – Making your Web Apps Accessible using HTML5 – Sam Dutton
11.45 – 12.00 – Soru & Cevap
12.00 – 13.00 – Öğle Yemeği
13.00 – 13.45 – HTML5 Web Apps – Paul Kinlan
13.45 – 14.30 – Developer Tools – Sam Dutton
14.30 – 15.00 – Coding Lab

*Sunumlar İngilizce olacaktır. Etkinlikte simultane tercüme cihazları tedarik edilecektir.

Güncelleme: Google Türkiye blogundan etkinlikle ilgili duyuru yapıldı.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (14)
 1. ayhan dedi ki:

  formda diller kısmında “PHP” neden yok ?

  1. Anıl dedi ki:

   Ben de görmeyince bıraktım doldurmayı. Takılsınlar java’cı arkadaşlar beraber.

   1. Asli dedi ki:

    PHP ekli gorunuyor

   2. Anıl dedi ki:

    yeni eklemişler.

  2. Anıl dedi ki:

   madem burayı takip ediyorlar, şu typo yu da düzeltsinler bari.

   ” haber almak istiyroum. “

  3. Kıyas dedi ki:

   Haritada da İstanbul görünmüyor.

 2. Mert Sarac dedi ki:

  http://code.google.com/intl/tr-TR/events/devfests/2011/ adresinden kontrol ettiğimde Istanbul görünmemekte. Başvuruların Google Docs üzerinden alınması da biraz garip. Çünkü isteyen herkes bu formun aynısını oluşturabilmekte. Bu etkinlik hakkında başka yerlerde de bir şey bulamadım. Haberin kaynağı hakkında da bir bilgi yer almıyor. Hatta Google Türkiye blogunda bile.. Linkin kaynağının webrazzi olması sebebiyle tıklayıp mail adreslerimizi ve kişisel bilgilerimizi verdik ama şimdi bir şüphe düşüyor insanın aklına..

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   Etkinlik ve bilgiler bize direkt Google Türkiye tarafından paylaşıldı. Kontenjan limitli olacağı için ilk önce Webrazzi üzerinden paylaşıldı. Bilgiler konusunda endişeniz olmasın zaten iletişim kurmak amacıyla istenen mail adresleri dışında kişisel bir bilgi istenilmiyor.

 3. Ilker Bluescreen dedi ki:

  Kayıt oldum bakalım. Güzel olacak gibi bir his var 😀

 4. Ahu dedi ki:

  Merhaba, şirket içi forma erişim yetkimiz yok, kurumsal katılım için form ve google iletişim bilgisine nasıl ulaşabilirim, bilginiz var mı?

 5. Kayıt yaptırdık, umarım geri dönüş olurda gideriz.

 6. Ogan Tabanlı dedi ki:

  İstanbul dışındaki programcılar ölsün ya valla, hiçbir etkinlikten yararlanamıyoruz. İstanbul ciddi ciddi kendi başına bir ülke olmuş.
  Oradaki maaşlar diğer şehirlerin 3 katı nerdeyse , masraflarda öyle tabi.
  vs vs….

  1. Şakir Şensoy dedi ki:

   O kadar haklısınız ki. Şuan Kütahya’da, Chrome Application mode ve HTML 5 tabanlı yazılımlar hazırlıyorum. Ve bu seminer tamda bana göre ama İstanbul’da. Kafayı yememek elde değil. Seminerin videosunada ulaşamadım bir türlü. Ulaşan olursa linkini yazabilir mi acaba ?

 7. Yavuz dedi ki:

  gönül isterdi ki Türkiye’de olup bu etkinliğe ve bu tarz etkinliklere katılabilmek…umarım katılanlar bloglarında konferanstan notları paylaşırlar…

Bir Yorum Yazın