Google Chrome DevFest İstanbul ile Türkiye'de İlk Yazılımcı Etkinliğini Düzenliyor
Etkinlikler

Google Chrome DevFest İstanbul ile Türkiye'de İlk Yazılımcı Etkinliğini Düzenliyor

Google 7 Aralık Çarşamba günü İstanbul'da Chrome DevFest düzenliyor. Google'ın Türkiye'de düzenlediği ilk yazılımcı ekinliği olacak olan Chrome DevFest'de yeni nesil web teknolojileri konuşulacak. Özellikle HTML5 ve web uygulama geliştirme araçlarına odaklanılacak olan etkinliğe Google'ın Zürih ve Londra ekiplerinden HTML5 uzmanları Paul Kinlan ve Sam Dutton katılacak.

Google'ın dünyanın dört bir tarafında düzenlediği DevFest geliştirici etkinliklerinden biri olan Chrome DevFest dışında şirket Android, Bulut bilişim, Harita uygulamaları gibi diğer Google uygulamalarıyla ilgili geliştirici etkinlikleri de düzenliyor. Konu başlıklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sabah 9:30'da başlayacak ve öğleden sonra 15:00'e kadar sürecek olan etkinliğe buradaki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru süreci 25 Kasım akşamı sona erecek ve 29 Kasım Salı günü davetiyeler e-posta adreslerine gönderilecek. Henüz nerede gerçekleşeceği belli olmayan etkinliğin katılımcı sayısı limitli olacak bu yüzden katılmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarını öneririz.

Etkinlik programına yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

Ajanda:

9.30 - 10.00 - Kayıtlar ve Kahve 10.00 - 10.15 - Açılış - Zeynep İnanoğlu 10.15 - 11.00 - Bleeding Edge with HTML5 - Paul Kinlan 11.00 - 11.45 - Making your Web Apps Accessible using HTML5 - Sam Dutton 11.45 - 12.00 - Soru & Cevap 12.00 - 13.00 - Öğle Yemeği 13.00 - 13.45 - HTML5 Web Apps - Paul Kinlan 13.45 - 14.30 - Developer Tools - Sam Dutton 14.30 - 15.00 - Coding Lab

*Sunumlar İngilizce olacaktır. Etkinlikte simultane tercüme cihazları tedarik edilecektir.

Güncelleme: Google Türkiye blogundan etkinlikle ilgili duyuru yapıldı.

Yorumlar (14)
 1. formda diller kısmında "PHP" neden yok ?

  1. Ben de görmeyince bıraktım doldurmayı. Takılsınlar java'cı arkadaşlar beraber.

   1. PHP ekli gorunuyor

   2. yeni eklemişler.

  2. madem burayı takip ediyorlar, şu typo yu da düzeltsinler bari.

   " haber almak istiyroum. "

  3. Haritada da İstanbul görünmüyor.

 2. Mert Sarac Mert Sarac

  http://code.google.com/intl/tr-TR/events/devfests/2011/ adresinden kontrol ettiğimde Istanbul görünmemekte. Başvuruların Google Docs üzerinden alınması da biraz garip. Çünkü isteyen herkes bu formun aynısını oluşturabilmekte. Bu etkinlik hakkında başka yerlerde de bir şey bulamadım. Haberin kaynağı hakkında da bir bilgi yer almıyor. Hatta Google Türkiye blogunda bile.. Linkin kaynağının webrazzi olması sebebiyle tıklayıp mail adreslerimizi ve kişisel bilgilerimizi verdik ama şimdi bir şüphe düşüyor insanın aklına..

  1. Etkinlik ve bilgiler bize direkt Google Türkiye tarafından paylaşıldı. Kontenjan limitli olacağı için ilk önce Webrazzi üzerinden paylaşıldı. Bilgiler konusunda endişeniz olmasın zaten iletişim kurmak amacıyla istenen mail adresleri dışında kişisel bir bilgi istenilmiyor.

 3. Ilker Bluescreen Ilker Bluescreen

  Kayıt oldum bakalım. Güzel olacak gibi bir his var :D

 4. Merhaba, şirket içi forma erişim yetkimiz yok, kurumsal katılım için form ve google iletişim bilgisine nasıl ulaşabilirim, bilginiz var mı?

 5. Emre Anıl Gözel Emre Anıl Gözel

  Kayıt yaptırdık, umarım geri dönüş olurda gideriz.

 6. Ogan Tabanlı Ogan Tabanlı

  İstanbul dışındaki programcılar ölsün ya valla, hiçbir etkinlikten yararlanamıyoruz. İstanbul ciddi ciddi kendi başına bir ülke olmuş.

  Oradaki maaşlar diğer şehirlerin 3 katı nerdeyse , masraflarda öyle tabi.

  vs vs....

  1. O kadar haklısınız ki. Şuan Kütahya'da, Chrome Application mode ve HTML 5 tabanlı yazılımlar hazırlıyorum. Ve bu seminer tamda bana göre ama İstanbul'da. Kafayı yememek elde değil. Seminerin videosunada ulaşamadım bir türlü. Ulaşan olursa linkini yazabilir mi acaba ?

 7. gönül isterdi ki Türkiye'de olup bu etkinliğe ve bu tarz etkinliklere katılabilmek...umarım katılanlar bloglarında konferanstan notları paylaşırlar...