Bebekbezi.com: OZN Medya Evim.net'ten Sonra Bebek Bezi ve Bebek Ürünlerine Odaklandı

Bebekbezi.com: OZN Medya Evim.net'ten Sonra Bebek Bezi ve Bebek Ürünlerine Odaklandı

2010'da 900 milyon dolarlık bir pazar olacağı öngörülen bebek bezi pazarına yeni bir oyuncu katılıyor. Evim.net ile e-ticarete adım atan OZN Medya, Bebekbezi.com'u hayata geçirdi.

Bebekbezi.com, OZN Medya'nın elinde bulunan e-ticarete yönelik belki de en önemli alan adıydı. Google, bebek bezi aramasının aylık ortalamasını 33.000'in üzerinde gösteriyor ve sektörün büyüklüğü hem kazanç hem de rekabet vaad ediyor. Hatırlatmakta fayda var, OZN Medya nevresim.com, yastik.com gibi çeşitli jenerik alan adlarını da satın almıştı.

Henüz bu alan adları üzerinde dikey e-ticaret alanında bir servis hayata geçirilmedi, ama belki de en yüksek potansiyele sahip olan Bebekbezi.com ile kapı aralanmış oldu.

Bebekbezi.com'un detaylarına geçmeden önce bu konuyla ilgili önemli bir noktayı işaret etmemiz faydalı olacaktır. Hatırlanacağı üzere Amazon, bebek bezi ve bebek ürünleri üzerine kurulu Diapers.com'a 540 milyon dolar ödeyerek bu alanda gördüğümüz en büyük yatırımı yapmıştı. Bebekbezi.com'un seçtiği segmente girerken önünde başarılı bir örnek olarak duran Diapers.com'u fazlasıyla analiz ettiğine şüphemiz yok.

Bebekbezi.com'un hedef kitlesi tüketim sektöründe önemli bir yere sahip. Çünkü 'bebek' denilince geniş bir ürün yelpazesi akla geliyor. Şu anda 22 marka ile harekete geçtiğini gördüğümüz Bebekbezi.com da bebeklere, çocuklara ve annelere yönelik ürünler satarak yıllar önce e-bebek.com'un keşfettiği bu alanın yeni ve güçlü oyuncusu olmak istiyor.

Ayrıca unutulmaması gereken, BebekBezi.com ve dolayısıyla Diapers.com modelinde bebek bezi ürün gamının asıl kar getiren kalemlerden biri olmadığı. Yan ürünler ve hatta bebeklere yönelik aylık düzenli yapılan temel tüketim alışverişleri bu modelin enerjisini sağlıyor.

Hali hazırda mevcut bebek bezi üreticilerinin e-ticarete atılmış durumda olduğunu biliyoruz. Diğer taraftan yazının başında dile getirdiğimiz Diaspers.com da bir başarı hikayesi olarak analiz edilip uygulanabilecek bir model.  Tüm bunları göz önüne aldığımızda, Evim.net gibi Bebekbezi.com'u destekleyecek bir e-ticaret tecrübesine sahip olunması, pazarın büyüklüğü ve e-ticaret hacminin büyümesi OZN Medya'nın BebekBezi.com ile başarıya ulaşma şansının yüksek olduğunu düşündürüyor.

Türkiye e-ticaret pazarında dikey girişimlerin yatırım alması da kuvvetle muhtemel olduğundan, Bebekbezi.com'un bu potansiyele ilk elden talip olacağını düşünmeden edemiyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.