Bebekbezi.com: OZN Medya Evim.net'ten Sonra Bebek Bezi ve Bebek Ürünlerine Odaklandı
E-Ticaret

Bebekbezi.com: OZN Medya Evim.net'ten Sonra Bebek Bezi ve Bebek Ürünlerine Odaklandı

2010'da 900 milyon dolarlık bir pazar olacağı öngörülen bebek bezi pazarına yeni bir oyuncu katılıyor. Evim.net ile e-ticarete adım atan OZN Medya, Bebekbezi.com'u hayata geçirdi.

Bebekbezi.com, OZN Medya'nın elinde bulunan e-ticarete yönelik belki de en önemli alan adıydı. Google, bebek bezi aramasının aylık ortalamasını 33.000'in üzerinde gösteriyor ve sektörün büyüklüğü hem kazanç hem de rekabet vaad ediyor. Hatırlatmakta fayda var, OZN Medya nevresim.com, yastik.com gibi çeşitli jenerik alan adlarını da satın almıştı.

Henüz bu alan adları üzerinde dikey e-ticaret alanında bir servis hayata geçirilmedi, ama belki de en yüksek potansiyele sahip olan Bebekbezi.com ile kapı aralanmış oldu.

Bebekbezi.com'un detaylarına geçmeden önce bu konuyla ilgili önemli bir noktayı işaret etmemiz faydalı olacaktır. Hatırlanacağı üzere Amazon, bebek bezi ve bebek ürünleri üzerine kurulu Diapers.com'a 540 milyon dolar ödeyerek bu alanda gördüğümüz en büyük yatırımı yapmıştı. Bebekbezi.com'un seçtiği segmente girerken önünde başarılı bir örnek olarak duran Diapers.com'u fazlasıyla analiz ettiğine şüphemiz yok.

Bebekbezi.com'un hedef kitlesi tüketim sektöründe önemli bir yere sahip. Çünkü 'bebek' denilince geniş bir ürün yelpazesi akla geliyor. Şu anda 22 marka ile harekete geçtiğini gördüğümüz Bebekbezi.com da bebeklere, çocuklara ve annelere yönelik ürünler satarak yıllar önce e-bebek.com'un keşfettiği bu alanın yeni ve güçlü oyuncusu olmak istiyor.

Ayrıca unutulmaması gereken, BebekBezi.com ve dolayısıyla Diapers.com modelinde bebek bezi ürün gamının asıl kar getiren kalemlerden biri olmadığı. Yan ürünler ve hatta bebeklere yönelik aylık düzenli yapılan temel tüketim alışverişleri bu modelin enerjisini sağlıyor.

Hali hazırda mevcut bebek bezi üreticilerinin e-ticarete atılmış durumda olduğunu biliyoruz. Diğer taraftan yazının başında dile getirdiğimiz Diaspers.com da bir başarı hikayesi olarak analiz edilip uygulanabilecek bir model.  Tüm bunları göz önüne aldığımızda, Evim.net gibi Bebekbezi.com'u destekleyecek bir e-ticaret tecrübesine sahip olunması, pazarın büyüklüğü ve e-ticaret hacminin büyümesi OZN Medya'nın BebekBezi.com ile başarıya ulaşma şansının yüksek olduğunu düşündürüyor.

Türkiye e-ticaret pazarında dikey girişimlerin yatırım alması da kuvvetle muhtemel olduğundan, Bebekbezi.com'un bu potansiyele ilk elden talip olacağını düşünmeden edemiyoruz.

Yorumlar (11)
 1. Serhat Ugur Serhat Ugur

  Ödeme sayfasında SSL olmadan siteyi açma cesareti göstermek büyük bir vizyonerlik ürünü olsa gerek. Footer'daki SSL logo ve ikonları süs olarak gayet dekoratif görünüyor.

  1. Bebekbezi Ekibi Bebekbezi Ekibi

   Serhat Bey Merhaba,

   SSLsiz şekilde site açılmamıştır. Yönlendirmeler konusunda bir aksaklık meydana gelmiştir. Kaldı ki SSL olmadan hiçbir banka sanal pos başvurularına onay vermemektedir. Nazik uyarınız sayesinde gerekli düzeltmeler yapılmıştır ve sorun düzeltilmiştir. İlginizden ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

   Bebekbezi.com Ekibi

   1. mesafeli satis sozlesmesi, destek, iletisim linkleri vs. calismiyor...

    siteyi tamamlamadan haber mi yaptilar, siteyi tamamlamadan haber mi yaptirdiniz?

 2. Serkan Encan Serkan Encan

  bebekbezi.com firmasına başarılar dilerim. Dikey ticaret pazarında yükselen bir yıldız olacağı inancındayım.

 3. Bebek Bezi Bebek Bezi

  İşte geldik beklediğimiz güne ! Ben şu haber konusunda konuşacak en önemli kişilerden biriyim neden mi ? Benim adım Hakan YALÇIN , geçtiğimiz sene Diapers.com satıldığı haberini Webrazzi sayfalarında okumuştum. Haberi okur okumaz domain'leri araştırmaya durdum ve bebekbezi.org u alabildim. Malasef .com ve .net alınmıştı.

  Domain aldım da bekledim mi sanıyorsunuz ? Tabi ki hayır , domaini aldıktan sonra şunu hedef koydum kendime ; Türkiye'nin ilk ve tek bebek bezi rehberini kuracaktım yani bebek bezi bilgi kaynağı olacaktı burası . Bunu yaptım da uzun süren güncel haberler ile destekleyerek bebekbezi.org u iyi bir konuma getirdim siteyi yakından incelemek için ziyaret edebilirsiniz.

  Ve gelelim devamına , süreç içinde bir çok olay oldu tabi . İsimlerini açıklamıycam ama bebek ürünleri ve bebek bezi ile ilgili internet'de büyük girişim sahipleri benimle iletişime geçti kimisi proje yapalım dedi , kimisi domaine fiyat verdi vs.

  Ama hiç biri ile anlaşamadım yani sundukları noktalarda hep eksiklikler vardı . Bende baktım ki diğer domainleri almaları imkansız dedim .org bende kalsın elbet işe yarar.

  Ve zaman geldi bebekbezi.com açıldı ve bunu bekleyenler arasındaydım çünkü haberi bana önceden gelmişti.

  2012 Dikey ve Niş pazar senesi olacak , bu ve benzeri girişimleri fazlaca göreceğiz , herkese başarılar dilerim.

  1. Yakup Özyurt Yakup Özyurt

   Tebrik ederim. İyi çalışmışsınız...Google'a Bebekbezi yazınca 1'nci, Bebek boşluk bezi yazınca 4. sırada çıkıyorsunuz. Sitenizi güncellemeye devam edin. Bebekbezi.com'cuların sizinle iletişime geçmesi ve işbirliği teklif etmesi an meselesidir.

   Aslını söylemek gerekirse bebekbezi.com'u açmadan sizinle görüşüp siteyi alsalardı daha hayırlı olurdu.

   1. Bebek Bezi Bebek Bezi

    Teşekkür ederim Yakup bey , sizler gibi değerli ve kıymetli e-ticaret takipçilerinin girişim hakkında genel pozitif düşünceleri önemli.

    Bebek Bezi ile ilgili satın alınabilecek tek domain bende çünkü ben yaptığım tüm araştırmalarda gördüm ki , diğer domainlerin hepsi bir bebek bezi firmasının elinde yani satın alınması imkansız .

    Bebek Bezi ile ilgili yapılacak yatırımlarda Google sıralamasının gücünü kullanıp pazarlama ve reklam giderlerini minimize etmek isteyenler için bebekbezi.org doğru tercih diye düşünüyorum . Aynı zamanda bu olası rakiplerin oluşumunda bir set oluşturacaktır.

    Bebekbezi.org domain'den öte içi dolu bir pazar alanı haline geldiği için bu alanı doğru değerlendirebilecek kişilerin elinde olması daha güzel olur.

    Saygılar , Sevgiler.

    Hakan Y.

 4. Nihat İpekçi Nihat İpekçi

  OZN Medya'yı tebrik etmek gerekiyor. Reklam Store, Reklam Action, Evim.net derken şimdide bu.

  Çok güzel gidiyorlar.

 5. Kudret Kudret

  havele ile veya kapıda ödeme şeçenegini ne kullanmak istiyorum mümkünmü

 6. Rüya Bebek Şekerleri Rüya Bebek Şekerleri

  Bebek Bezi'nin internet ortamından sipariş edilmesi oldukça verimli bir düşünce ve kampanyalarla bağdaştırılarak hazırlanması güzel bir düşünceve bebekler ile ilgili siteler gün geçtikçe artmakta, başarılar dileriz.

 7. Toprak Kahuan Toprak Kahuan

  ve bebekbezi com kapanır....evim.nete yönlenir... mobilyalar com da kapanmış..başkası kiralamış domaini..