Google Plus, Google Apps'a Açıldı ve Yeni Özelliklerle Hareketlendi

Google Plus, Google Apps'a Açıldı ve Yeni Özelliklerle Hareketlendi

Bugün Google Plus için biraz hareketli geçti. Yeni tanıtılan 3 yeni özellik ve Google Apps hesaplarına Google+ kapılarının açılması Google'ın geleceği merak uyandıran sosyal ağını biraz hareketlendirdi.

Google Apps için Google+

Google'ın işletme hesapları için Google Plus kullanımına izin vermesi sonunda gerçekleşti. Artık Google Apps'a bağlı Gmail e-postanız ile de bir Google Plus hesabı açabiliyorsunuz.

Google Apps hesaplarına Google Plus kullanımının açılması sanırım kısa süre içinde Google Plus ile bağlantılı olan yeni Gmail ile tanışmamızı sağlayacak.

What's Hot

Google Plus'a eklenen özelliklerden biri What's Hot adında ve önemli (sıkça konuşulan) başlıkları kullanıcıların ilgisine sunuyor. Google, Twitter'ın aksine kelimeler yerine sıkça adı geçen bağlantıları What's Hot başlığı altında sunuyor. Sıkça paylaşılan ve seçim algroritması hakkında hiç bir bilgi sahibi olmadığımız bu sıcak içeriklere, ana sayfanın sol kısmındaki bağlantıdan veya haber akışının altından erişilebiliyor.

Ripples

Bu özellik herkese açık Google+ paylaşım ve yorumlarının nasıl paylaşıldığını, nasıl yayıldığını gösteriyor. Her ileti için söz konusu dağılım paylaşımların kullanım seçenekleri arasına eklenmiş durumda. Ripples, dikkat çekici bir özellik olsa da kullanıcılar için çok büyük bir önem ifade etmiyor. Aksine Google Plus'ın halen kendi süper kullanıcılarını bulamadığını ve özellikle Vic Gundotra'nın halen oldukça popüler olduğunu gösteriyor. En azından bir kaç paylaşımda bunu görebiliyoruz.

Creative Kit

Google Plus'a Instagram havası katan Creative Kit, fotoğrafları boyutlandırmanızı, çeşitli düzenlemeler yapmanızı ve efektler uygulamanızı sağlıyor. Aynı zamanda fotoğraflara yazı eklemeyi de mümkün kılıyor. Flash tabanlı resim düzenleyici gayet başarılı ve hızlı çalışıyor. Vic Gundotra'nın da profil fotoğrafını bu uygulama ile değiştirdiği görülüyor. Creative Kit'in kullanımının #gplushalloween etiketiyle teşvik etmesi işe yaramış gözüküyor. Hatta bazı ünlü isimler bile bu modaya uymuş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.