Frasb.com: Kendinizi, Bölgenizi ve İşletmenizi Yükseltecek Bir Sosyal Ağ

Frasb.com: Kendinizi, Bölgenizi ve İşletmenizi Yükseltecek Bir Sosyal Ağ

Sadece arkadaşlarımızla mesajlaşacağımız sosyal ağların çağı geçti. Sosyal ağ dünyasında yer bulabilmek için artık belli hedefler doğrultusunda kullanıcıları bir araya getirmek gerekiyor ve kısa süre önce rastladığım yerli girişim Frasb.com, bu eğilime iyi bir örnek teşkil ediyor.

Ferhan, Muharrem ve Ali Geylan'ın kurucuları olduğu Frasb'ın amacı bölgesel bir iletişim platformu olarak, kişilere ve işletmelere değer katmak. Frasb'a kaydolduğunuzda yaşadığınız bölgedeki yetenek ve değerleri başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir dünyaya giriyorsunuz ve çeşitli özelliklerin akıllıca bir araya getirildiğini görüyorsunuz.

Tasarım ve kodlama açısından girişimcilerimizin örnek alabileceği Frasb, tek başına sosyal medyanın bir çok özelliğini (sosyal ağ, blog vb..) hatta e-ticareti içinde barındırıyor. Frasb'da bölge, şirket, kişi, grup aranabiliyor ve detaylı arama sayfasında satılık ürünler görülebiliyor.

Hedef kitlesine sivil toplum kuruluşlarını da ekleyen Frasb kısaca her bölgenin sosyal iletişim ağı olma hedefiyle hareket ediyor. Karşılıklı fikir alışverişini sağlayan "fikir kutusu" özelliği ile işletmelerden gelir elde ederken, sivil toplum kuruluşlarını ve kullanıcıları da sosyal sorumluluk kampanyalarına yönlendiriyor.

İş ilanları için de İK bölümü sunan Frasb, daha özel iletişim için grup kurmanıza izin veriyor ve üniversitelere özel bir yer ayırıyor.

Ortaya konulan özellikler ve kullanıcı deneyimi ile istikrarlı bir büyüme göstereceğine inandığım proje 2013'te ABD'ye açılmayı planlıyor. Henüz kendine benzer bir rakip bulamayan sosyal ağın 1 yıl içinde nerede olacağını merak ediyorum. Bölgesel işletmeleri markalaştırmak isteyen bu girişimi geleceğin sosyal ağ reklamcılığına aday olabileceğini ve düşünmek pek de yanlış olmaz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.