Emailtakip.com: Kullanımı Kolay E-Posta Takip Sistemi
Girişim

Emailtakip.com: Kullanımı Kolay E-Posta Takip Sistemi

E-posta trafiği yoğun olan kişilerin iş verimliliği belli ölçülerde düşüyor. Gelen e-postaları yanıtlamak, gönderilen e-postalara gelecek yanıtları takip etmek bazen oldukça yorucu bir hal alabilir. İşte bu noktada iş yükünü hafifletmesi için EmailTakip.com projesi hayata geçirilmiş.

"Kullanımı kolay e-posta takip sistemi" olarak kendini tanıtan bu küçük servis, üyelik kaydı gerektirmeksizin tüm e-posta kullanıcılarına hitap ediyor. E-posta gönderirken to, cc ve  bcc  bölümlerine [email protected], [email protected] gibi süre tanımlı e-postalar ekliyorsunuz ve Email Takip o süre sonunda size bir hatırlatma e-postası gönderiyor. Email Takip kullanım açısından kolaylık sağlayacak farklı kullanımları ([email protected] veya [email protected] gibi) da kabul ediyor.

Eren Yağdıran  ve Ozan İlbey Yılmaz tarafından geliştirilen Email Takip, iletişim kopukluklarını ve performans kaybını azaltmayı hedefliyor. İki kişilik ekibin şu anda sunulan bireysel modelden bir kazanç beklentisi yok. Ancak ileride işi geliştirerek, kurumsal modellerle gelir elde etmeyi düşünüyorlar.

E-posta gizliliği konusunda tatmin edici olur mu, üyelik gerektirmeyen sistemi kötüye kullananlar olur mu bilmem ama (sanırım) EmailTakip.com'u biraz kişiselleştirebilirsiniz. Kendi alan adınız altında açacağınız e-posta adreslerini EmailTakip.com'a yönlendirerek bunu sağlamak mümkün olabilir. Örneğin [email protected] gibi bir adres yerine [email protected] gibi bir e-posta açabilir ve bu adresi [email protected]'a yönlendirebilirsiniz.

Türkiye'de daha önceden böyle bir fikrin uygulandığını görmedik ama Email Takip, FollowUpThen.com ile benzerlik gösteriyor. FollowUpThen'in sms gönderimli, gelişmiş bir ücretli modeli de bulunuyor.

Eğer [email protected] adresine boş e-posta gönderirseniz, bir sonraki sürümün test aşamasından haberdar olma ve test etme şansını elde edebilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Murat Murat

  Her buyuk proje bir problemi cozmek uzere kurulur. Ne kadar cok insan o problemi yasiyorsa, cozumu saglayan site o kadar basarili olur... Peki, bu sitenin cozuyor oldugu sorun gercekten cozulmesi gereken bir sorun mu? Yoksa olmasa da olur mu?

  Guzel proje, tebrikler. Birkac bin kisi kullanir ama o kadar.. Daha cok buyuyecegini sanmiyorum..

  1. Hilmi Hilmi

   Güzel düşünülmüş bir proje, kullanımının o kadar az olacağını da sanmıyorum.

 2. Savas Savas

  sadece bana mı saçma bir proje gibi geldi yoksa benim gibi düşünenler var mı?

  1. Yasin Canli Yasin Canli

   Saçma demeyelim ama tutacağına bende pek inanmıyorum.

 3. basarilar dilerim fakat tutma potansiyeli cok yüksek degil !

 4. Elvirs Elvirs

  sizin boyle bir ihtiyaciniz yoksa kimsenin olmaz diye dusunmeyin cunku insanlarin fonksiyonlari geregi ihtiyac duyduklari servisler farklidir.

  su akar yerini bulur, bu servis de kendi hedef kitlesine ulasacak ve o alanda pekisecek.

  takimi tebrik ederim

 5. Basarilar. En azindan diger bir dizi, video, sosyal ag, muzik sitesi vb. degil. Turkiye'de daha once yapilmamis bir site.

 6. Selen Selen

  Güzel bir proje tebrik ederim. E-posta yoğunluğu yaşayanlar için oldukça yararlı olacaktır. Saçma bulan arkadaşlar için ilerleyen zamanlarda daha da geliştirilecektir diye düşünüyorum ;) Yeni fikirler pratik olup uygulamaya döküldüğünde kullanıcılar için vazgeçilmez olabiliyor. Bunu gözardı etmemek lazım. Başarılarınızın devamını dilerim. Ellere sağlık...

 7. Yasin Yasin

  Güzel bir uygulama, güvenlik hususunda gereken güveni sağlarlarsa tutulabilir.Malum e-posta içerikleri bazen kişilere özel olabiliyor.

  E-posta demişken, birden çok e-posta hesabını bir adreste yönetme imkanı sunan güvenilir bir site mevcut mu?

 8. Batuhan Öğünlü Batuhan Öğünlü

  Güzel bir fikir ama her güzel fikir tutacak diye bişey yok iyi düşünülmemiş yada bir projemiz olsun bizde adımızı duyuralım denmiş şu anda postaya bir dosya eklediğim zaman ekli dosyayı göndermiyor tahminimce bedava olduğu için ama bunu kullanıcak kişiler eğer kurumsal kişiler ise sitenin yaptığı işi outlook zaten yapıyor yok bireysel ise en dandik cep telefonunda bile takvim var ve hatırlatma yapıyor. Üstelik daha güvenli. Sitenin tutmasını istiyorlarsa farklı özellikler katmaları lazım.

 9. Outlook'ta göndereceğiniz e-posta'ya hatırlatma kurabiliyorsunuz zaten. hatta isterseniz karşı taraf için bile kurabiliyorsunuz. Bu durumda çok da faydalı gibi gelmedi bana..

 10. Yusuf Yusuf

  Herkes işini yürütüp gidiyor, bir yerlerden e-posta listesi topluyor, bence güzel bir mantıkla kurulmuş deneme amaçlı bile canlı canlı 5000-10000 lik bir liste yapılabilir.. Ayrıca gizlilik sözleşmesi de göremedim sitede sadece basit bir yazı " Gizliliğiniz Bizim için Önemlidir " bence bu yeterli değil. Sistem önemli e-postaların yanıtlarının hatırlatmasını yapıyor. Yani ÖNEMLİ Gönderiler için bir gizlilik sözleşmesi olmaması alelade hazırlanmış ve sunulmuş bir site gibi geldi. Ama başarılı ve emek harcanmış bir çalışma olmuş en azından sunum aşaması güzel.

  Başarılar dilerim ne diyim :)

 11. Ahmet Ahmet

  cidden; yazışmalarını bu şekilde, kendi eliyle hediye eden, veri güvenliği ve gizliliğinden habersiz insanlar var mı?