x

Emailtakip.com: Kullanımı Kolay E-Posta Takip Sistemi

EmailTakip.comE-posta trafiği yoğun olan kişilerin iş verimliliği belli ölçülerde düşüyor. Gelen e-postaları yanıtlamak, gönderilen e-postalara gelecek yanıtları takip etmek bazen oldukça yorucu bir hal alabilir. İşte bu noktada iş yükünü hafifletmesi için EmailTakip.com projesi hayata geçirilmiş.

“Kullanımı kolay e-posta takip sistemi” olarak kendini tanıtan bu küçük servis, üyelik kaydı gerektirmeksizin tüm e-posta kullanıcılarına hitap ediyor. E-posta gönderirken to, cc ve  bcc  bölümlerine 1hafta@emailtakip.com, 3gun@emailtakip.com gibi süre tanımlı e-postalar ekliyorsunuz ve Email Takip o süre sonunda size bir hatırlatma e-postası gönderiyor. Email Takip kullanım açısından kolaylık sağlayacak farklı kullanımları (3dak@ veya 3dk@ gibi) da kabul ediyor.

Eren Yağdıran  ve Ozan İlbey Yılmaz tarafından geliştirilen Email Takip, iletişim kopukluklarını ve performans kaybını azaltmayı hedefliyor. İki kişilik ekibin şu anda sunulan bireysel modelden bir kazanç beklentisi yok. Ancak ileride işi geliştirerek, kurumsal modellerle gelir elde etmeyi düşünüyorlar.

E-posta gizliliği konusunda tatmin edici olur mu, üyelik gerektirmeyen sistemi kötüye kullananlar olur mu bilmem ama (sanırım) EmailTakip.com’u biraz kişiselleştirebilirsiniz. Kendi alan adınız altında açacağınız e-posta adreslerini EmailTakip.com’a yönlendirerek bunu sağlamak mümkün olabilir. Örneğin 3gun@emailtakip.com gibi bir adres yerine hatirlat3@alanadim.com gibi bir e-posta açabilir ve bu adresi 3gun@emailtakip.com’a yönlendirebilirsiniz.

Türkiye’de daha önceden böyle bir fikrin uygulandığını görmedik ama Email Takip, FollowUpThen.com ile benzerlik gösteriyor. FollowUpThen’in sms gönderimli, gelişmiş bir ücretli modeli de bulunuyor.

Eğer tester@emailtakip.com adresine boş e-posta gönderirseniz, bir sonraki sürümün test aşamasından haberdar olma ve test etme şansını elde edebilirsiniz.

Yorumlar (14)

 1. Her buyuk proje bir problemi cozmek uzere kurulur. Ne kadar cok insan o problemi yasiyorsa, cozumu saglayan site o kadar basarili olur… Peki, bu sitenin cozuyor oldugu sorun gercekten cozulmesi gereken bir sorun mu? Yoksa olmasa da olur mu?

  Guzel proje, tebrikler. Birkac bin kisi kullanir ama o kadar.. Daha cok buyuyecegini sanmiyorum..

  Cevapla
 2. sadece bana mı saçma bir proje gibi geldi yoksa benim gibi düşünenler var mı?

  Cevapla
 3. basarilar dilerim fakat tutma potansiyeli cok yüksek degil !

  Cevapla
 4. sizin boyle bir ihtiyaciniz yoksa kimsenin olmaz diye dusunmeyin cunku insanlarin fonksiyonlari geregi ihtiyac duyduklari servisler farklidir.
  su akar yerini bulur, bu servis de kendi hedef kitlesine ulasacak ve o alanda pekisecek.
  takimi tebrik ederim

  Cevapla
 5. Serhat CULHALIK |

  Basarilar. En azindan diger bir dizi, video, sosyal ag, muzik sitesi vb. degil. Turkiye’de daha once yapilmamis bir site.

  Cevapla
 6. Güzel bir proje tebrik ederim. E-posta yoğunluğu yaşayanlar için oldukça yararlı olacaktır. Saçma bulan arkadaşlar için ilerleyen zamanlarda daha da geliştirilecektir diye düşünüyorum 😉 Yeni fikirler pratik olup uygulamaya döküldüğünde kullanıcılar için vazgeçilmez olabiliyor. Bunu gözardı etmemek lazım. Başarılarınızın devamını dilerim. Ellere sağlık…

  Cevapla
 7. Güzel bir uygulama, güvenlik hususunda gereken güveni sağlarlarsa tutulabilir.Malum e-posta içerikleri bazen kişilere özel olabiliyor.

  E-posta demişken, birden çok e-posta hesabını bir adreste yönetme imkanı sunan güvenilir bir site mevcut mu?

  Cevapla
 8. Batuhan Öğünlü |

  Güzel bir fikir ama her güzel fikir tutacak diye bişey yok iyi düşünülmemiş yada bir projemiz olsun bizde adımızı duyuralım denmiş şu anda postaya bir dosya eklediğim zaman ekli dosyayı göndermiyor tahminimce bedava olduğu için ama bunu kullanıcak kişiler eğer kurumsal kişiler ise sitenin yaptığı işi outlook zaten yapıyor yok bireysel ise en dandik cep telefonunda bile takvim var ve hatırlatma yapıyor. Üstelik daha güvenli. Sitenin tutmasını istiyorlarsa farklı özellikler katmaları lazım.

  Cevapla
 9. Outlook’ta göndereceğiniz e-posta’ya hatırlatma kurabiliyorsunuz zaten. hatta isterseniz karşı taraf için bile kurabiliyorsunuz. Bu durumda çok da faydalı gibi gelmedi bana..

  Cevapla
 10. Herkes işini yürütüp gidiyor, bir yerlerden e-posta listesi topluyor, bence güzel bir mantıkla kurulmuş deneme amaçlı bile canlı canlı 5000-10000 lik bir liste yapılabilir.. Ayrıca gizlilik sözleşmesi de göremedim sitede sadece basit bir yazı ” Gizliliğiniz Bizim için Önemlidir ” bence bu yeterli değil. Sistem önemli e-postaların yanıtlarının hatırlatmasını yapıyor. Yani ÖNEMLİ Gönderiler için bir gizlilik sözleşmesi olmaması alelade hazırlanmış ve sunulmuş bir site gibi geldi. Ama başarılı ve emek harcanmış bir çalışma olmuş en azından sunum aşaması güzel.
  Başarılar dilerim ne diyim 🙂

  Cevapla
 11. cidden; yazışmalarını bu şekilde, kendi eliyle hediye eden, veri güvenliği ve gizliliğinden habersiz insanlar var mı?

  Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *