DogalUrunlerMarketi.com: E-ticarete Doğal Bir Başlangıç
E-Ticaret

DogalUrunlerMarketi.com: E-ticarete Doğal Bir Başlangıç

WooThemes’in WordPress’e e-ticaret dokunuşu yaptığını paylaştığımızda tecrübeli bir isimden işin teknik gereksinimlerini sorgulatan bir yorum almıştık. Gerçekten e-ticarette teknik ve güvenlik gereksinimlerini karşılamak hiç beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Ancak bu durum e-ticarete giriş yapmamak için bir engel değil. Bir süre önce bizimle iletişime geçen DogalUrunlerMarketi.com buna iyi bir örnek.

Bahtiyar Alaman'ın kurucusu olduğu Doğal Ürünler Marketi, fiziksel mağazanın ötesine geçerek online ticarete adım atmış. Altyapıda ise Open Cart tabanlı bir tema kullanıyor. İlk 5-6 ay deneme amaçlı kapıda tahsilat ödeme ile e-ticarete ısındıklarını söyleyen Alaman, aldıkları iyi sonuçlar ile son 1 aydır sanal pos sistemine geçtiklerini ifade ediyor.

Herhangi bir reklam çalışması yapmadan günlük trafiğini arttırmaya çalışan Doğal Ürünler Marketi organik yöntemlerle üretilen gıda ürünleri ve şifalı bitkilerin satışına odaklı. Bununla birlikte dikey e-ticarete yakışır şekilde geniş bir ürün yelpazesi (kuru meyveden bakliyata,  salçadan baharata..) sunuyor. Türkiye genelinde gönderim yapıyor.

E-ticarete açık kaynaklı veya WooCommerceShopperpress gibi Worpress tabanlı altyapılarla giriş yapmak artık imkansız değil. E-ticarete başlamak için sanal pos almayı beklemek de gerekmiyor. PTT'nin kapıda ödeme servisiyle hizmet veren girişimler de var.

E-ticarete başlamak için yapmanız gereken en önemli şey iyi bir piyasa analizi yapmak ve iş hacminize göre nasıl bir giriş yapacağınıza karar vermek.

Doğal Ürün Marketi'ni Facebook ve Twitter'da bulabilirsiniz.

Yorumlar (12)
 1. Mustafa Akülker Mustafa Akülker

  1,2 tane css değişikliği yapıldı diye "Design By: Tasarımca" demek nekadar doğru bilmiyorum. Bu temanın orjinali budur; http://themeforest.net/item/shoppica-premium-open-cart-theme/235470

 2. Bahtiyar Alaman Bahtiyar Alaman

  Kullanılan tema Lisanlı bir temadır. Tasarımca geliştiricidir...

  1. Supernova Supernova

   design kelimesinin türkçesi nedir peki?

 3. Tarık Tarık

  6 ayda günlük 5 gönderiyi geçmeyen siteyi haber yapmanız diğer sitelerin başarısını görmediğinizi gösterir.

  1. Baran Baran

   Sonuna kadar katılıyorum, üstelik facebook ve twitter sayfaları bile verilmiş. Webrazzi'de Para karşılığı reklam mı yapılıyor acaba?

   1. Webrazzi'de hiçbir zaman para karşılığı yazı yayınlanmadı. Bunu da tüm okuyucularımız çok iyi bilirler. Facebook ve Twitter hasaplarının paylaşılmasında hiçbir amaç güdülmemiştir, arkasında da birşey aramaya gerek yok. Yazarın elinin altında bulunduğu için takip etmek isteyenler olabileceği sebebiyle hesap bilgileri paylaşılmıştır.

 4. Asım Karademir Asım Karademir

  Bu tür yorumlarla yeni girişci insanların heveslerinin cesaretlerin önüne taş koyuyorsunuz bence. Editörün paylaşımını ve bu siteyi beğendim. Böyle paylaşımlar devamlı olmalı e-ticaret sektörüne ilham ve katkı olsun.

  1. Yasin Canli Yasin Canli

   Katılıyorum, üstelik bu tarz yazıların daha sık yazılmasını rica ediyorum..

 5. Yasin Canli Yasin Canli

  Seçilen alan adının uzun olduğunu düşünüyorum. İnternete ne kadar yatırım yapılırsa o kadar kazandırır. Biraz para harcayıp güzel bir alan adı seçilmesi bu projeye yakışırdı.

 6. Korcan Korcan

  Geliştirme yada tasarım konusunu bence çok yalnış anlamışsınız siz.Bu tarz en az basit bir google aramasıyla konu olabilecek 500 - 1000 belkide daha fazla site bulabilirim.Tasarımı al elindeki ürünü koy ve bu bir haber niteliği taşısın ? İçerik farklı olabilir tabiki ancak maalesef webrazziye hiç uymayan bir konu olmuş.Eğer buraya çıkmak istiyorlardı ise mesala basit bir kaç soru ile size neyin iyi geleceğini seçtirip o tarz ürünlere yönlendirmeleri gibi ek özellikler konu olabilirdi.Ama bu bildiğin hazır bir scripte hazır bir tasarımı giydirip isim verip ürün satmak :) Bunun girişimcilik ile bir alakası olduğunu sanmıyorum sonuçta doğal ürün satan yüzlerce internet sitesi bulunmakta.Klasik ve basit bir e-ticaret fikri sadece.Söylediğim şeyler umarım rahatsızlık verici değildir yada kimseyi kırmıyorumdur ancak bu bildiğiniz reklam.Yani öyle böyle değil :D

  1. Halil Halil

   Zaten bu anlatılmak istenmiş. Wordpress gibi Opencart gibi scriptlerle de e-ticaretin olduğunu bilgilendirmek insanları teşvik etmek amaçlanmış bence. Bunda bu kadar ortalığı karıştırıcak bir konu yok. Sadece doğal ürünler marketinin seçilmesi onlar için şans olmuş.

   Konu algılanamamış hala...

 7. Kaan Özer Kaan Özer

  Sanırım iki kez webrazzi ile bir projemin, siz buna girişim de diyebilirsiniz, desteklenmesi için iletişime geçtim. Bu iletişim girişimine olumsuz bir yanıt verilmediği gibi olumlu bir dönüş de gerçekleşmedi.

  İnsan sormadan edemiyor tabii, yukarıda incelediğim projeden neyimiz fazlaydı:)

  Daha ayyuka çıkması kolay bir tasarımla yeniden tepenizdeyim öyleyse, durumu dengeleyeyim.

  Çalışmaya bir yorumum olacaksa eğer, geliştiriciyi tebrik ederim. Hazır bir şablonu editlemek de bir yetenektir. Üstelik oldukça başarılı bir çalışma ortaya çıkarmış. Doğal ürünler ile ilgili yüzlerce alternatif site olsa da, bu çalışmanın üstüne çıkacak bir örnek göreceğimi sanmıyorum.

  Selamlar.