DogalUrunlerMarketi.com: E-ticarete Doğal Bir Başlangıç

DogalUrunlerMarketi.com: E-ticarete Doğal Bir Başlangıç

WooThemes’in WordPress’e e-ticaret dokunuşu yaptığını paylaştığımızda tecrübeli bir isimden işin teknik gereksinimlerini sorgulatan bir yorum almıştık. Gerçekten e-ticarette teknik ve güvenlik gereksinimlerini karşılamak hiç beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Ancak bu durum e-ticarete giriş yapmamak için bir engel değil. Bir süre önce bizimle iletişime geçen DogalUrunlerMarketi.com buna iyi bir örnek.

Bahtiyar Alaman'ın kurucusu olduğu Doğal Ürünler Marketi, fiziksel mağazanın ötesine geçerek online ticarete adım atmış. Altyapıda ise Open Cart tabanlı bir tema kullanıyor. İlk 5-6 ay deneme amaçlı kapıda tahsilat ödeme ile e-ticarete ısındıklarını söyleyen Alaman, aldıkları iyi sonuçlar ile son 1 aydır sanal pos sistemine geçtiklerini ifade ediyor.

Herhangi bir reklam çalışması yapmadan günlük trafiğini arttırmaya çalışan Doğal Ürünler Marketi organik yöntemlerle üretilen gıda ürünleri ve şifalı bitkilerin satışına odaklı. Bununla birlikte dikey e-ticarete yakışır şekilde geniş bir ürün yelpazesi (kuru meyveden bakliyata,  salçadan baharata..) sunuyor. Türkiye genelinde gönderim yapıyor.

E-ticarete açık kaynaklı veya WooCommerceShopperpress gibi Worpress tabanlı altyapılarla giriş yapmak artık imkansız değil. E-ticarete başlamak için sanal pos almayı beklemek de gerekmiyor. PTT'nin kapıda ödeme servisiyle hizmet veren girişimler de var.

E-ticarete başlamak için yapmanız gereken en önemli şey iyi bir piyasa analizi yapmak ve iş hacminize göre nasıl bir giriş yapacağınıza karar vermek.

Doğal Ürün Marketi'ni Facebook ve Twitter'da bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.