Facebook f8'de Mark Zuckerberg Konuşurken Bu Detayı Farkettiniz Mi? [GÜNCELLENDİ]

Facebook f8'de Mark Zuckerberg Konuşurken Bu Detayı Farkettiniz Mi? [GÜNCELLENDİ]

Bugün gerçekleşen Facebook f8 Konferansı'nda Mark Zuckerberg'in konuşması esnasında sahnede dikkatimizi çeken birşey oldu. Sanıyorum ki, bu detay sizlerin de dikkatinizi çekmiştir. Eğer çekmediyse çok daha mutluyum çünkü bunu size ben gösteriyor olacağım.

Facebook'un "launch partner", diğer bir deyişle yeni özelliklerinin lansmanını birlikte yaptığı iş ortaklarının arasında tanıdık bir isim vardı. Aşağıda Mark Zuckerberg'in konuşması esnasında alınmış iki ekran görüntüsü paylaşıyorum. Bakalım dikkatinizi çekecek mi?

Tanıdık ismi gördünüz mü? Evet, doğru! İlk fotoğrafta İzlesene ve diğer fotoğrafta ise Nokta, Facebook'un launch partner'ları arasında listeleniyor. Henüz Nokta yetkililerinden yeni özelliklerle İzlesene tarafında nasıl bir entegrasyon uygulayacaklarını öğrenemedik ama detayları aldığımızda paylaşıyor olacağız.

Nokta ekibinin bu fotoğrafı çerçeveletip ofisin oldukça dikkat çeken bir yerine asacağını tahmin ediyorum. Çünkü itiraf edeyim, eğer orada Webrazzi yazıyor olsaydı, ben büyük olasılıkla ofis binamızı giydirirdim. :)

GÜNCELLEME: Nokta'dan konuyla ilgili bilgi geldi. Şirketin f8'de launch partner olarak yer almasının sebebi Timeline ile İzlesene.com'un entegrasyonundan dolayıymış.

Timeline (Zaman Tüneli) hakkında yazdığımız yazıyı okuduysanız, Facebook'un bu yeni profil formatının uygulamalar için özel bir bölüm sunduğunu biliyorsunuzdur. İzlesene'nin Timeline için geliştirdiği uygulama sayesinde, kullanıcıların onayı ile İzlesene uygulaması Timeline'daki yerini alıyor ve sonrasında izlenen tüm videolar otomatik olarak bu bölümde listeleniyor.

Aşağıda İzlesene.com'un Timeline entegrasyonuna yönelik ekran görüntülerini paylaşıyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.