Valensas Dergi Platformu ile Derginizi iPad'e Taşıyın
Uygulamalar

Valensas Dergi Platformu ile Derginizi iPad'e Taşıyın

Tablet bilgisayarlar yavaş yavaş geleceğin yayıncılık platformu konumuna geliyor. Bu yükselişte iPad'in payı yadsınamaz. iPad ile dijital yayıncılığı kolaylaştıran Valensas Dergi Platformu (VDP) da bu bağlamda önemli bir girişim.

İnternet ve mobil odaklı bir Türk şirketi olan Valensas, özellikle iOS üzerindeki deneyiminden yola çıkarak VDP'yi geliştirmiş. 2010'da geliştirilmeye başlanan ürün, gelen talepler üzerine geliştirilerek bir platform halini almış. Şu anda iPad'e uygun bir dergi hazırlamak için VDP Manager ve VDP Viewer'i indirmeniz yeterli oluyor.

VDP, basılı ya da dijital yayın yapan derginizi iPad'e özel hale getirmenizi sağlıyor. Dilerseniz VDP ile dijital yayıncılığa da başlayabilirsiniz.

Kendi App Store sertifikanız ile yayınlayabileceğiniz derginizi, VDP'nin özel kullanıcı arayüzleri ile veya kendi seçiminizle oluşturacağınız bir arayüz ile hazırlayabiliyorsunuz. Dergi sayfalarına fotoğraf ve video galerisi, web sayfaları gibi farklı interaktif öğeler ekleyebiliyor, özel reklam alanları tanımlayabiliyorsunuz.

VDP Manager

Hazırlanan uygulamanın yön ve hareket sensörlerini tanıması ile daha dikkat çekici bir dergi ortaya koymak tamamen sizin elinizde. Dergi içi bağlantılarla okuyucularınızın derginizde yer alan bir ürünü satın alması mümkün.

VDP, App Store'un uygulama içi ödeme yöntemini de kullanıyor ve katalog görünümü ile dergilerinizin takip edilebilmesini kolaylaştırıyor. Sosyal medya entegrasyonu ve okuyucu raporları da derginizin iPad'de gördüğü ilgiyi ölçmenizi sağlıyor.

Valensas Dergi Platformu

Sadece aylık sabit bir ücret ile derginizi iPad'e taşımak isterseniz VDP'ye göz atabilirsiniz. Örnek görmek isterseniz LOG ve CNBCE dergilerini inceleyebilirsiniz. THY ve AnadoluJet de VDP'nin diğer referansları arasında. Adobe'un da el attığı bu alanda VDP'nin kendini biraz öne çıkarması durumunda önemli bir ivme kazanacağını düşünüyorum.

Yorumlar (4)
 1. Mustafa Mustafa

  Tebrikler valensas.

 2. Safak Ozen Safak Ozen

  Kendilerine bir proje icin arastirma yaparken rastlamistim, mail atip bilgi istedim. Hizlica donus yaptilar, cok kibarlar usenmeyip acik acik tum sistemi tarif etmisler, yollari acik olsun.

 3. Burak Bardakci Burak Bardakci

  Valensas gercekten iyi is cikarmis, ozellikle LOG dergisi iPad versiyonu cok basarili. Ancak THY icin ayni seyi soyleyemeyecegim, fazlasiyla hantal.

 4. Kerem Bozokluoglu Kerem Bozokluoglu

  Bu uygulama sadece OS da çalışıyor. PC için bir versiyon var mı bildiğiniz ? PC de ios dergi üretilemiyor mu ?