Twitter'a "Facebook'a Gönder" Düğmesi Geldi
Sosyal Ağlar

Twitter'a "Facebook'a Gönder" Düğmesi Geldi

Twitter, gönderdiğiniz tweet'leri Facebook'ta da yayınlamayı kolaylaştıracak "Post Tweets to Facebook" düğmesini profil ayarları sayfasına ekledi. Twitter henüz konuyla ilgili bir açıklama veya blog yazısı yayınlamadı ama Twitter'ı İngilizce olarak kullananlar Settings > Profile sayfasının en alt kısmında ilgili düğmeyi görebiliyorlar. Twitter'ı Türkçe kullananlar için şu an itibariyle henüz bu özellik aktif değil. Aynı yerde sadece "Facebook" başlığı görünüyor ama herhangi bir ayarlama yapılamıyor.

Paylaşımı sağlamak için Twitter'ın Facebook uygulaması devreye giriyor ve Facebook duvarınıza yazma iznini istiyor. Bu özelliğin hemen altında ise başka Twitter kullanıcılarına gönderdiğiniz @mention'ların Facebook'a gönderilmeyeceği notu yer alıyor.

Özellikle birden fazla sosyal ağ sitesini aktif olarak kullananların çok işine yarayacak gibi görünen bu yenilik bu konuda aracıları da ortadan kaldırmış oluyor. Şimdiye kadar aynı işi gören farklı üçüncü parti uygulamalara başvuranlar bundan sonra bu işlemi Twitter üzerinden aracısız ve otomatik olarak gerçekleştirebilecekler.

Aslında daha önce aynı işlemi Twitter'ın Facebook uygulaması üzerinden de gerçekleştirmek mümkündü fakat gerekli ayarlamayı Facebook'ta yer alan uygulama üzerinden yapmak gerekiyordu. Twitter bu yenilik ile özelliği Twitter'a taşımış oldu.

Yorumlar (7)
 1. Ben bunu zaten ifttt.com sayesinde yapıyordum. ama elbette twitter ın kendisinin bu şekilde bir eklenti yapması gayet yerinde bir karar olmuş.

 2. Ahmetkcavusoglu Ahmetkcavusoglu

  Ne kadar denersem deneyeyim olmuyor,Twitter'ımla Facebook um birbirine bağlanmıyor.

 3. Serdar Kara Serdar Kara

  Eğer her tweetinizi Facebook'ta paylaşmak istiyorsanız bence Facebook'taki Twitter uygulaması çok daha pratik.

 4. Yiğit Özdamar Yiğit Özdamar

  Bende işe yaramadı. Bir an için sevinip, heveslenmiştim ancak daha şimdilik kullanıma hazır değil sanırım.

  1. çözüm basit.twitter'a girin.hesap bölümünden dili ingilizce seçin.daha sonra "profile" bölümüne tıklayın.bu sefer gözüküyor....

   1. Yiğit Özdamar Yiğit Özdamar

    Eksik cümle kurmuşum anlaşılan. :) Zaten ingilizce kullanıyorum Twitter'ı. Tek sorun, hesaplarım bağlanmış gibi gözüksede, Twitter'da yazdıklarım çıkmıyor Facebook hesabımda.

 5. eğlenceli:)