Twitter'a "Facebook'a Gönder" Düğmesi Geldi

Twitter'a

Twitter, gönderdiğiniz tweet'leri Facebook'ta da yayınlamayı kolaylaştıracak "Post Tweets to Facebook" düğmesini profil ayarları sayfasına ekledi. Twitter henüz konuyla ilgili bir açıklama veya blog yazısı yayınlamadı ama Twitter'ı İngilizce olarak kullananlar Settings > Profile sayfasının en alt kısmında ilgili düğmeyi görebiliyorlar. Twitter'ı Türkçe kullananlar için şu an itibariyle henüz bu özellik aktif değil. Aynı yerde sadece "Facebook" başlığı görünüyor ama herhangi bir ayarlama yapılamıyor.

Paylaşımı sağlamak için Twitter'ın Facebook uygulaması devreye giriyor ve Facebook duvarınıza yazma iznini istiyor. Bu özelliğin hemen altında ise başka Twitter kullanıcılarına gönderdiğiniz @mention'ların Facebook'a gönderilmeyeceği notu yer alıyor.

Özellikle birden fazla sosyal ağ sitesini aktif olarak kullananların çok işine yarayacak gibi görünen bu yenilik bu konuda aracıları da ortadan kaldırmış oluyor. Şimdiye kadar aynı işi gören farklı üçüncü parti uygulamalara başvuranlar bundan sonra bu işlemi Twitter üzerinden aracısız ve otomatik olarak gerçekleştirebilecekler.

Aslında daha önce aynı işlemi Twitter'ın Facebook uygulaması üzerinden de gerçekleştirmek mümkündü fakat gerekli ayarlamayı Facebook'ta yer alan uygulama üzerinden yapmak gerekiyordu. Twitter bu yenilik ile özelliği Twitter'a taşımış oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.