Google+ Profil Doğrulamayı Açtı Ama ...
Yenilikler

Google+ Profil Doğrulamayı Açtı Ama ...

Google Plus, kullanıcıların gerçek profillerini özel olarak işaretlemeye başladı. Bu yenilik şimdilik ünlüler ve bilinirliği yüksek kişilerin profilleri için uygulamaya kondu ancak Google'ın profilleri tam olarak nasıl onayladığı bilinmiyor. Ünlü isimlerin Google Plus'a pek ilgi göstermemesi ise merak uyandırıyor..Onaylı (gerçek) profil  uygulaması Google Plus ekibinden Web Ai Yu'nun açıklaması ile başladı. Profiller üzerinde gri bir rozet ile kendini gösteren yenilik Google'ın sosyal ağını hareketlendirme hareketi olarak görülebilir.  Zira bir kaç gün önceki istatistikler Google Plus kullanıcılarının yüzde 83'ünün aktif olmadığını gösteriyordu, tıpkı Google Buzz gibi.Youtube'da ünlülerle sıkı ilişkiler kuran ama benzer bir uygulamaya gitmeyen Google, CNN'in de bahsettiği gibi ünlülerle yakınlaşma projesini ve onaylı profilleri Google Plus'a taşıyor. İlk olarak Twitter'da görmeye başladığımız bu modelin Google'a sosyal ağını biraz daha aktif kılması için zaman kazandıracağı kesin. Google Plus VerifiedDiğer yandan ünlülerin Google Plus'ı çok da tanımaması veya kayıt olmaması Google için bir sıkıntı. Henüz markalar için profil oluşturulmasına izin vermeyen Google Facebook'u biraz tersten takip ediyor. Bunun doğru olup olmadığını zaman gösterecek ancak Google'ın ünlüleri Google Plus'a çekmesi ve aktif olarak kullanmalarını sağlaması için Twitter'ı altetmesi gerekiyor. Yoksa Google Plus'ın kullanıcıların onayladığı bir sosyal ağ olması giderek zorlaşacak.

Yorumlar (7)
 1. Google+, Facebook ve diğer benzler siteler baydı artık. En güzeli eski E-Posta iletişiminde

  1. hatta mektup, kartpostal :)

 2. Erkin Tek Erkin Tek

  Plus benim açımdan çabuk söndü. İlk heyecan sonrasında bişey kalmadı.

 3. Engin Murat Engin Murat

  Google plus ın sonuda buzz gibi olacak tahminime göre hızlı büyüdü ve hızlı bitecek.google ın işi arama olmalı.en önemli konu kullanıcıların arama sonuçlarındaki bilgi çöplüğüne çare bulmak.insan-kaynaklı çözümler gerekli.çünkü makinalar bir yığın gereksiz bilgi getiriyor.

 4. g+ ın başarıya ulaşmasının şimdilik tek yolu ünlülerden geçiyor. google amcanın bu işe bir çözüm üretmesi şart. eğer google amca bunu başaramazsa buzz dan, orkut tan vs. farkı olmayacak.

  1. Katılıyorum. Mesela Twitter ünlüler sayesinde meşhur oldu. Google da belki Google Chrome reklamlarında oynattığı Lady Gaga'yı Google+'a dahil edebilir. :)

 5. Google+, Facebook'tan fazla ne sunuyor? Hiç birşey. O zaman pastadan pay almak için işe yaramaz ürünler çıkartmanın anlamı yok Google. Biz seni map, earth, search, gmail, chrome gibi ürünlerinle seviyoruz. Gerisi hikaye.