Juzp.net: Yeni Bir Fizy Örneği
Girişim

Juzp.net: Yeni Bir Fizy Örneği

Juzp.net internette müzik dinlemek için yeni bir seçenek, daha doğrusu 1 yıldan kısa süredir yayında ama biz yeni haberdar olduk. Genç bir Türk girişimcinin eseri olan Juzp.net kısa sürede yüzbinlerce ziyaretçiyi kendine çekmeyi başarmış.

20 yaşındaki Kadir Mert, bir yandan açıktan lise eğitimine devam ederken bir yandan da Juzp.net'i geliştirmiş. Fizy'den esinlendiğini paylaşan genç girişimcimiz sağ üstteki bağlantılara tıklandığında bu durumu açıkça göstermiş ama asıl önemli olan ortaya koyduğu işin ilgi görmüş olması.

Juzp.net, Fizy.com gibi online müzik yayını yapıyor ve 3 farklı radyoyu dinleme şansı sunuyor. Üyelik sisteminin herhangi bir artısını göremesem de basit sayılabilecek bir tasarıma sahip girişim Google Adplanner'a göre aylık 390 bin tekil ziyaretçi çekiyor ve ziyaretçiler sitede ortalama 5 dakika geçiriyor.

Juzp.net - Google, Alexa

Alexa'da ilk 60.000 site arasına giren online müzik kutusu Juzp.net, Hırvatistan, Tunus, Türkiye, Cezayir ve Japonya için daha üst sıralarda yer alıyor. Alexa, Juzp.net'in 2011'de hızlı bir çıkış yakaladığını gösteriyor ve genç girişimcimiz yabancı bir firmanın Juzp.net'i satın almak istediğini söylüyor.

Kadir Mert, Juzp.net'i en azından şimdilik satmayı düşünmüyor. Juzp, Fizy kadar basit ve işlevsel değil ama büyümesini sürdürmesi mümkün ve bana kalırsa güzel bir girişimcilik örneği.

Yorumlar (25)
 1. Utku Uçar Utku Uçar

  İlginç. Bana pek işlevsel gelmedi fakat aylık nasıl 400k tekil görüyor şaşırdım.

 2. Fizy'e Londra'dan giremiyorum, lisanslari izin vermiyormus. Juzp.net’e girebiliyorum. Lisanslari halletmek madem bu kadar kolay, Turkcell neden yapmiyor bunu acaba?

  1. Mert Meriç Mert Meriç

   biraz daha hit alsın, dikkat çeksinn müyap çöker başına merak etme...

   1. Eger gercekten korsan muzik servisi veriyorlarsa, bu haberin bir 'basari' haberi olmasi oldukca yanlis zaten.

 3. güzel bir fizy klonu.

 4. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Telif hakları sorununu halledemezse fizy.com gibi kısa sürede kapanır. Telif haklarını gelirleri ile karşılayamazsa ya da arkasına sağlam bir yatırımcı alamazsa kapandığı ile kalır gibi beliyor. Diğer taraftan player kısmı sayfa içinde açıldığı için örneğin müzik dinlerken radio bölümüne girince müzik kapanıyor. Fizy.com' gibi işlevsel özelliklere ihtiyacı var bence... Umarım telif hakları ile boğuşmak zorunda kalmaz.

 5. Bayram Tatkan Bayram Tatkan

  umarım muvaffak olur

 6. Php Expert Php Expert

  fizynin klonunun klonu, arada başkta tür var mı araştırmak lazım :)

  http://dinlea.net/ http://www.juzp.net/

  1. Yakında clone olmayan inanılmaz özelliklere sahip sürüm benden gelecek :)

   1. inşallah.aslında bizim 4 arkadaşın da bir projesi var. kulvar olarak ne media ne de social network. bambaşka bir ifadeyle social notework olarak adlandırabileceğimiz bir girişim başlattı. inşallah önümüzdeki aylarda betaya geçicez. belki webrazziye de haber oluruz (=

    ilgilenen ve çok küçük te olsa(%01) ortak olabilecek asp.nete iyi derecede vakıf arkadaşlar [email protected]' mail atarak iletişime geçebilirler benimle :)

  2. İki tane Fizy klonunun birbiri arasındaki ilişkiyi neye göre belirliyorsunuz anlayamadım. Sonuçta ikisi de klon kim kimden ne aldı bilemiyoruz ve bu çocuk oyunlarıyla uğraşacak zamanımız yok.

   Kim kimden ne aldıysa geri versin bu dava da bitsin :)

   1. çocuk oyunu :) http://eski.dinlea.net/ iconlar,player ve logo yeter sanırım. http://juzp.com

    yorum kullanıcıların. :)

   2. @tosih cevabını güzel vermişsin, Ama önemli olan kopyalamak felan değildir. Helal olsun ki çocuğun haberi burada yayınlanıyor madem bir yerden kopyalanma tasarımı kullanıyor juzp neden o kopyalanan siteler değil de juzp burada haber yapılıyor? çekemiyorsunuz işte

   3. Ben eski tasarımınızı ve juzp'u yan yana koyuyorum kesin olarak ortak olan tek şey kulaklık iconu onu da headphone icon grey diye aradığınız da şıp diye çıkıyor.

    Hatta 4 dolardan satılan bir stockphoto kendisi. Bu tasarımı da ilk siz yaptıysanız bunu satın almanız gerekiyor. Eğer aldıysanız bu sitenin izinsiz logoyu kullandığını iddia ederek adamlara şikayet maili atarsanız diğer siteyi domainden kapattırabilirsiniz. Tabii bunu yapmak için stockphotoyu ilk sizin satın almış olmanız gerekiyor.

    http://www.canstockphoto.com/headphones-icon-grey-2193032.html

   4. müzik dinlediniz mi her iki sitedede? playerlara reklam yerleşimine baktınız mı? size göre şans eseri ikiside aynı renk tonlarını kullanıyor ondan normal dimi :) şaka gibi. o yüzden tartışmıycam daha fazla :)

    he başarı elde etmişmi tartışılır ilk 10k başarımıdır ülke sıralamarında. ama başarıysa kutlarım ne diyim onu ve onun gibi burda yer alamayan onlarca arkadaşımı :)

    not: icon http://www.head-fi.org/t/219158/font-that-includes-headphone-symbol dan. stockphoto değil :)

 7. beyler bırakın bu işleri adam yapmış dünyada sıralamaya sokmuş tebrik edeceğinize burada o klonu bu klonu diyorsunuz var mı sizin projeniz boş konuşmayı bırakın? Gurur Duyuyorum seininle kadir eğer bu yorumları görüyorsan aldırma :)

  1. Tufan Barış Yildirim Tufan Barış Yildirim

   Başarısından bahsetmedik aslında, tabi ki başarılı projelerin cıkması hepimizi mutlu ediyor. Orjinal çalışmaların çıkmaması da üzüyor. nereye kadar müzik,chat siteleri yani nereye kadar? bu aslında yani detay vermeden de bunu demek istediğimiz anlaşılabilir :)

 8. Ey işgüzar türk milleti kıskançlık ve negatif yorumla besleneceğine destek ol genç girişimciye, sitesine gir üye ol, söyle arkadaşlarına onlar da giriversin..

  En iyi yaptığımız iş yermek, bi de şu sosyal medya çıktı boş gezenler kendine kimlik edindi, tweet basıp insalık görevi yerine getirmiş gibi göğüs kabartır, boş herifleriz..

 9. Fizy'nin kapatılması sırasında fizy şarkı listesi oluşturmayı bahane gösterip para istemişti. Şayet bunlar listeleme yapmazsa müyap bunlara dokunmayabilir. hoş, bu müzik birlikleri otellerdeki tvler için bile para istemeye kalkıyorlar. Sokakta bizim söylediğimiz şarkılardan bile para isterler artık.

 10. Ben kendimce fizy kadar olmasada başarılı buldum. Şayet eksik yönleri zamanla geliştirilebilirde.

  Ayrıca bazı arkadaşlar "dinlea" adında bir site önermişler daha müzikleri açılmıyor.

 11. güzel bi örnek

 12. Çağlar Çağlar

  "Alexa’da ilk 60.000 site arasına giren online müzik kutusu Juzp.net"

  Kimse bir lise öğrencisinin yakaladığı bu başarıyı görmüyor mu? Google bile plus servisiyle bir nevi twitter klonu yapmadı mı? Neyin peşindesiniz, destekleyin genç kardeşimiz ileride daha özgün projelere imza atsın, bence lisede okuyan bir Türk gencinin bu projesini sonuna kadar desteklememiz lazım...

  1. hımm. 60.000 24 ağustostu sanırım. Site hızla ilerliyor. 48.000 de şuan maşallah yaa. son derece katılıyorum sana kardeş. Bizim milletimizde bu kafa olduktan sonra hiç bir şey olmaz bizden. Bu arada sahibini biraz araştırdım şu aralar yeni bir projesi varmış yakında açacakmış bakalım o nasıl olacak merak ediyorum bu çocuktan daha ne çıkacak diye.

 13. Buse Tekin Buse Tekin

  Görünüşü güzel fakat işlevi çok berbat bi site. fizy e rakip olacağını zannetmiyorum. Bana göre şuanda fizy ye rakip olabilecek bikaç site var,

  muziky.com

  grooveshark.com

  last.fm

  1. Buse Hanım bu işlerden uzak olduğunuz yaptığınız yorumdan belli, Burada Juzp'un fizy e rakip olacağı söylenmemiş, 2. Muziky.com hazır bir script webmaster forumlarında 100 tl lisans ücreti ile satılıyor. 2. olarak grove ve last ın alexa değerine bakın görün kim kime rakip :) + olarak fizy e rakip olarak göreceksek eğer juzp bir aday çünkü fizy türkiyede popüler bir site juzp a baktığımız da dünya genelinde beğenilen bir site tamam fizy kadar gelişmiş değil ama fizy nin de ilk çıkışını hatırlıyoruz. yine eğer rakip olarak göreceksek fizynin ardında ReklamZ gibi Türkcell gibi firmalar var Juzp un ise 20 yaşında bir gençten bahsediliyor. Şimdi siz söyleyin başarının adı nedir?