Juzp.net: Yeni Bir Fizy Örneği

Juzp.net internette müzik dinlemek için yeni bir seçenek, daha doğrusu 1 yıldan kısa süredir yayında ama biz yeni haberdar olduk. Genç bir Türk girişimcinin eseri olan Juzp.net kısa sürede yüzbinlerce ziyaretçiyi kendine çekmeyi başarmış.

20 yaşındaki Kadir Mert, bir yandan açıktan lise eğitimine devam ederken bir yandan da Juzp.net'i geliştirmiş. Fizy'den esinlendiğini paylaşan genç girişimcimiz sağ üstteki bağlantılara tıklandığında bu durumu açıkça göstermiş ama asıl önemli olan ortaya koyduğu işin ilgi görmüş olması.

Juzp.net, Fizy.com gibi online müzik yayını yapıyor ve 3 farklı radyoyu dinleme şansı sunuyor. Üyelik sisteminin herhangi bir artısını göremesem de basit sayılabilecek bir tasarıma sahip girişim Google Adplanner'a göre aylık 390 bin tekil ziyaretçi çekiyor ve ziyaretçiler sitede ortalama 5 dakika geçiriyor.

Juzp.net - Google, Alexa

Alexa'da ilk 60.000 site arasına giren online müzik kutusu Juzp.net, Hırvatistan, Tunus, Türkiye, Cezayir ve Japonya için daha üst sıralarda yer alıyor. Alexa, Juzp.net'in 2011'de hızlı bir çıkış yakaladığını gösteriyor ve genç girişimcimiz yabancı bir firmanın Juzp.net'i satın almak istediğini söylüyor.

Kadir Mert, Juzp.net'i en azından şimdilik satmayı düşünmüyor. Juzp, Fizy kadar basit ve işlevsel değil ama büyümesini sürdürmesi mümkün ve bana kalırsa güzel bir girişimcilik örneği.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.