Artık Herkes Foursquare'da Sayfa Oluşturabilecek

Konum tabanlı mobil dünyanın önde gelen ismi Foursquare, marka sayfalarını tüm kullanıcılara açtı. Şimdiye dek başvuru üzerine açılabilen Foursquare sayfaları artık Twitter hesap adına bağlı olarak otomatik olarak kullanıcılar tarafından oluşturulabiliyor.

Foursquare sayfalarında konum ve mekana bağlı olarak paylaşılan deneyimler ve tavsiyeler yayınlanıyor. Twitter hesabı ile aynı adı taşıyan Foursquare marka sayfaları kullanıcılar tarafından takip edilebiliyor. Yapılan mekan girişleri de takipçiler tarafından görülebiliyor. Yenilenen sayfa yapısı ile Foursquare sayfalarında birden fazla kullanıcı yönetici olabiliyor.

Foursquare

Foursquare, Facebook ve Twitter gibi markalarla olan iletişimi arttırıyor. Şu anda 3000 civarında Foursquare sayfası bulunuyor ve bu sayının kısa sürede katlanacağına su götürmüyor.  Google ise Youtube'da gösterdiği marka odaklı çalışmalarını henüz Google+'a taşımış değil.

Biz de çok aktif olmasa da Webrazzi Foursquare sayfasını kullanıyoruz. Foursquare.com/Pages sayfasında listelenen markalar arasında Türkiye'de en fazla takipçiye İstanbul sayfasının sahip olduğunu sanıyorum ama marka sayfaları zamanla İstanbul'u geride bırakabilir.

Kişisel Profili Foursquare Sayfasına Çevirme

Ek bir bilgi olarak kişisel profilinizi sayfa haline getirme şansınızın bulunduğunu paylaşayım. Twitter hesabınız ile sayfanızı oluşturduktan sonra kullanıcı adınız bu sayfaya atanıyor. Eğer Twitter hesabınızı sayfadan ayırıp, kişisel hesabınıza eklerseniz sayfa adresiniz foursquare.com/user/12174760 gibi bir adrese dönüşüyor. Geri dönmek istediğinizde ise sayfa yönetim sayfasının en altından sayfanızı silebiliyorsunuz. Tabii bu sayfaların Foursquare tarafından kaldırılma şansı olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. :)

Foursquare sayfalarından daha iyi faydalanmak için şuradaki bilgilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Sayfanızı oluşturmak için şurayı ziyaret edin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.