Mark Zuckerberg Google+'da En Çok Takip Edilen Kullanıcı Oldu
İstatistik

Mark Zuckerberg Google+'da En Çok Takip Edilen Kullanıcı Oldu

Google+'ın bir anda yarattığı etkiden sonra üzerine geliştirilecek küçük servislerin olmaması imkansızdı. Google+ Statistics servisi, Google+ üyelerinin takipçi ve arkadaş sayılarını sosyal ağdan çekerek en popüler 100 kullanıcı listesi oluşturmuş. Ancak servis gördüğü yoğun ilgiyle şu anda 4625 profili listeliyor.

Google+ Statistics listesinin başında ise Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg bulunuyor. Dün bizimde paylaştığımız Mark Zuckerberg'in Google+ profili, hemen hemen tüm blog ve online yayınlarda yer almıştı. Bu etkiyle takipçi sayısı 21.213'e kadar çıkan Zuckerberg'in profili şu anda Google+'da en çok takip edilen profil. Buna rağmen Mark Zuckerberg'in şimdilik takipçileri ile paylaştığı bir içerik bulunmuyor.  

Twittercounter.com ve TheNextWeb'in kurucularından Boris Veldhuijzen van Zanten tarafından kurulan servis, şu anda beta olarak hizmet veriyor ve geliştirilebilecek bir servis olarak dikkat çekiyor. Boris, twittercounter'da elde ettiği deneyimi buraya aktarırsa Google+ için güzel bir istatistik sitesi ortaya çıkabilir. Servisin hizmet verdiği web adresi socialstatistics.com, bu adres üzerinden diğer sosyal ağların istatistiklerinin de analiz edildiği kaliteli bir servis de oluşturulabilir. İleride bu adres üzerinde Socialbakers'a rakip olabilecek bir servis de görebiliriz.

Listede Türk internet dünyasından da pek çok kullanıcıyı görmek mümkün, yine de Hilal Cebeci'nin olmadığı bir listeye liste demek çok da doğru değil :) Sayfanın altındaki form ile sizde profilinizi listeye ekleyebilirsiniz.

Not: Google Statistics servisi beta yayında olduğu için takipçi sayılarını sık güncellemiyor. Mark Zuckerberg'in takipçi sayısı şu anda 29543 olarak görünüyor.

Yorumlar (4)
  1. Google gene tutturamadı gibi. O değil de adını mundar ediyor bence, herşeyini ortaya koyup büyük bir kumar oynadı ama kaybetti bence. Top 200'e bakın oldukça fazla türk var, burayı da biz yürütürüz artık, o kaynak da Friendfeed'teki türk kullanıcıları (o da muamma ya) oluşturur heralde. :) Google hatasından erken dönse bari..

    1. Jupiter Jupiter

      tamamen saçma bir fikir... Google bu sefer tutturdu bence. Hele ki şu an beta aşamasında ve dün çıkan bir şeyi yarın bitirmek bilgisizlikden kaynaklanan bir şey olsa gerek. Ağzınızdan çıkanları kulağınız duymuyor sanırım. Ayrıca ben Google + yı Facebooka değil de Twitter a benzetiyorum. Google + özellikle Andorid li işletim sistemlerinde şaha kalkacak ve sahiplenilecektir. Özellikle Andorid işletim sistemleri mobil paltformda en çok kullanılan işletim sistemi oldukça ve Google harikulade uygulamalar çıkardıkça "Google +" için önünü bile alamaz kimse :) Hele ki bu ilgi varken teknoloji dünyasından Google +' a imkansız ki Google + sönüp gitsin. Aksine Facebook sönüp gitme aşamasındadır(tabi ki daha çok erken). MySpaces gibi Facebook da kirlenecek ve unutulacaktır. Elbette Google + da yok olmaya mahkum oalcaktır ama daha çok erken, önce yükselecek ve bu liderlik süresi Facebook' inden daha uzun oalcaktır. Yani Google +' yı Windows live ile veya Facebook, hi5 ya da Googlenin Wave si ile karıştırmamak lazım. Bence başkası daha iyisini yapana kadar şimdi gözümde en iyisi Google +. Google + tamamen referans gösterebileceğiniz bir yer olabilir. Hatta kim bilir.. blog tutmayı bırakıp Google + da bir sayfa açmanız sizi daha çok kişiye ulaştırabilir. Facebook Twitter gibi sizi herkese ulaştıramıyordu. Twitter da Facebook kadar kullanışlı değildi. Hadi bakalım hodri meydan... Google + mükemmel oalcak diyorum... ki kullandığım kadarı ile öyle zaten. Yani görünen köy kılavuz istemez.. Google de babamın oğlunun değil.. ki o ben oluyorum. Ama google ne yapsa iyi yapar. Yapamazsa da yapana kadar devam edeceğini görüyoruz.

      1. Çevremdekilerin ilgisinden ve top 200'deki kişilere baktığımda yaptığım analizden bariz bir şekilde önce yazdığım sonuçları çıkarıyorum. :) Ama daha erken tabi, siz de haklı çıkabilirsiniz.

  2. Jüpiter'e katılıyorum. Facebookla twitterin karışımı demek daha hoş olur. Google a Facebook'a duyduğumdan daha çok sempati duyuyorum. Benim tavsiyem simdilik Facebook ve twitteri kullanın, yeterli üye toplaninca Google plusta arkanıza bakmadan Google +ya geçin...