WSJ: GoDaddy 2 Milyar Dolara Satılıyor
Yatırım

WSJ: GoDaddy 2 Milyar Dolara Satılıyor

Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre popüler alan adı kayıt firması GoDaddy 2 milyar dolar ile 2,5 milyar dolar arasında bir rakama satılıyor. KKR & Co, Silver Lake Partners ve henüz kim olduğu bilinmeyen üçüncü yatırım firmasının birlikte satın alacağı söylenen GoDaddy zaten bir süredir satış görüşmelerini sürdürüyordu.

Gazetenin haberine göre, Qatalyst Partners ile anlaşan GoDaddy satış sürecini tamamen bu firma üzerinden yürütüyordu ve zaten nakit akışı oldukça düzenli olan şirket yatırımcılardan da ilgi görüyordu.

Elbette 2 milyar mı yoksa 2,5 milyar dolar mı diye bir değerlemeyi WSJ'da görmek şaşırtıcı. Alınan duyumların 500 milyon dolar farkla paylaşılması rakam yükseldikçe algının ne kadar değiştiğini gösteriyor herhalde. :)

1997 yılında kurulmuş olan GoDaddy uzunca bir süredir medyada reklamlarıyla yer alıyor ve artık halkın geneline yayılmıştı. Eğer WSJ'ın haberi doğruysa ve şirket 2-2,5 milyar dolar arasında bir rakama satılırsa, internet dünyası için yeni bir önemli satış haberi olarak tarihteki yerini alacağı kesin.

Yorumlar (6)
 1. Artık alan adlarınında istenilen bir biçimde alınabilmesi değerini daha da arttırmış olabilir. Temennimiz değişimden sonra Türkçe arayüz ile karşımıza çıkmaları (:

 2. Oyuncehennemi Oyuncehennemi

  Herkes türkçe arayüzü bekliyor,bu türkiye'de domain satışlarını çok derin etkileyebilir.

 3. Tarık Menteşe Tarık Menteşe

  O siteyi anlayamamıştım zaten. Cok güvenilir. Ama anlayamadım işte. Yine de eğer fiyatlarda oynama yaparlaarsa cok üye kaybı olacağına eminim.

 4. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Godaddy başarılı ama bazen insanı çıldırtıyor ve endişenlendiriyor. Arkadaşımızın kredi kartından alışveriş yapmıştık. direkt hesabımızı dondurdular ve domainlerin whoislerine kendi bilgilerini eklediler.

  kimlik kart fotokopisi ve bir dünya yazı sonra telefondan sonra açtırabildik.

  birde yeni alırken 12'e saatığı .co'yu uzattığınızda 27 $ ödüyorsunuz.

 5. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Godaddy bence alan adı satın alınan bir siteden çok daha fazla hizmeti, servisi sunuyor. Türkiye'de bir sürü hosting firmasıyla sorunlar yaşadım ama godaddy'den şu ana kadar çok memnunum ancak tabi türkçe olmalı konusunda da kesinlikle katılıyorum.

 6. Mtlrcp Mtlrcp

  Ben de soğudum şimdi ya o zaman.