ePlanet Capital'dan Özel Alışveriş Kulübü Vipdukkan.com'a 5 Milyon Dolar Yatırım

ePlanet Capital'dan Özel Alışveriş Kulübü Vipdukkan.com'a 5 Milyon Dolar Yatırım

Özel alışveriş pazarının pek göz önünde olmayan ama emin adımlarla operasyonunu ve büyümesini sürdüren girişimlerinden vipdukkan.com, bir süredir duyumlarını aldığımız yatırım görüşmelerini sonuçlandırdı.

Skype, Baidu gibi önemli şirketlerin yatırımcısı olan ePlanet Capital yapılan anlaşma ile vipdukkan.com'a 5 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi.

Gerçekleşen yatırımla ilgili 21 Haziran'da bir basın toplantısı yapılacağını ve toplantıda gerçekleşen yatırımın detaylarının paylaşılacağı aldığımız bilgiler arasında.

Vipdukkan.com aslında uzunca bir süredir ePlanet Capital ile görüşmelerini sürdürüyordu. Ancak konuyla ilgili kesin bir bilgi ve şirketle gerçekleşen herhangi bir uzlaşma haberi almadığımız için görüşme sürecinde bu duyumlarımızı paylaşmamıştık.

Dün itibariyle resmiyete kavuşan 5 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye internet pazarı ölçeğinde oldukça önemli gördüğümüz bir anlaşmaya imza atılmış oldu.

Sıcağı sıcağına sizlerle paylaştığımız yatırımla ilgili detayları bu yazıda güncellemeye devam edeceğiz.

GÜNCELLEME: ePlanet Capital'ın gerçekleştirdiği yatırımla vipdukkan.com'un %21.50 hissesine sahip olduğunu öğrendik. Aşağıda şirketin yatırım sonrasında oluşan hisse dağılımı görebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.