Coupons.com, 200 Milyon Dolar Yatırımla 1 Milyar Dolar Barajını Aştı

Coupons.com, 200 Milyon Dolar Yatırımla 1 Milyar Dolar Barajını Aştı

Dijital dünyanın kupon servisi Coupons.com grup alışveriş pazarı ile yükselen yatırım dalgasından payını aldı. 200 milyon dolar değerindeki yatırımla güçlenen şirket, 13. yılında değerini 1 milyar dolara ulaştırdı.

Almış olduğu yatırım ile iş gücünü arttırmayı planlayan Coupons.com, Nielsen'in sıralamasına göre ABD'nin 43. büyük web şirketi ve kendi kategorisinde ilk sırada. Bugüne kadar 47 milyon dolar başlangıç yatırımı olan Coupons.com, yeni yatırımın bir bölümünü ilk yatırımcılarına bir bölümünü de çalışanlarına ayıracak.

Gazetelerin başlatmış olduğu kupon furyasını internete taşıyan Coupons.com, craigslist.com benzeri bir çıkış yapmıştı. Son 1 yılda gazetelerin bu alandaki büyümesi %11 olarak gösterilirken, Coupons.com'un sunduğu indirim bütçesinin büyüklüğü %57'ye ulaştı.

Hem basılı hem de dijital kuponlar sunan şirket aynı zamanda sadakat kartı uygulaması ve mobil pazarlama faaliyetleriyle de dikkat çekiyor. Yerel kuponlara önem veren Coupons.com özellikle market alışverişlerine yönelik kuponlarıyla dikkat çekiyor. Bunun temelinde de Groceryiq'nun yönetimini elinde bulundurması yatıyor. Bu noktada Groupon & Wal-Mart denklemine Coupons.com'u eklemek gerekiyor.

Coupons.com'un aldığı yatırım hem online kupon pazarı için hem de 1 milyar dolar barajını aşması açısında önemli oldu. Son haftalarda ABD'de 1 milyar dolar değere ulaşan 3. şirket olan Coupons.com'dan önce de Airbnb ve Square bu başarıyı yakalamıştı.

Bundan sonra bu pazarda satın almaların önü açılacağı gibi RetailMeNot.com gibi servislerin de yatırım alması da muhtemel görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.