Dünya Genelinde Groupon Benzeri Siteler

Groupon Gibi SitelerGroupon başta olmak üzere fırsat siteleri dünya çapında pek de alışık olmadığımız bir etki yarattı. Bu yeni iş modeli, tasarımından ismine kadar birbirine benzer binlerce girişimin doğmasına neden oldu. Groupon benzeri bu girişimleri takip etmek pek kolay değildi, ta ki siteslikegroupon.com'a rastlayıncaya kadar.

SitesLikeGroupon, kendi yazılımını ya da Groupon Scriptlerini kullanan Groupon benzeri siteleri grup alışveriş ve yerel indirim sitelerini listeliyor. ABD, Japonya, İngiltere, Estonya, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Ukrayna‘dan Groupon örneklerine yer veriliyor.

Söz konusu ülkeler için 50'den fazla Groupon örneği paylaşılmış. Bunlar arasında LivingSocialChompOnYipit gibi ABD'li bilindik örnekler de var. ABD dışındaki ülkelerden çok fazla örnek de yok henüz. Japonya'dan sadece QPod (artık Groupon'un), Ukrayna'dan ise Pokupon var.  Rusya'dan 2, Avustralya'dan ise 3 örnek var.

Türkiye henüz listeye girmemiş ama yakında bir çok örnekle orada yer alabiliriz. Bu iş modelini takip eden girişimciler için kaynak niteliği taşıyacağına inanıyoruz. Bu alandaki analiz ve raporlar da kesinlikle değerli olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.