GrouponLive.com: Groupon Live Nation İle Online Bilet Satışına Giriyor!

GrouponLive.com: Groupon Live Nation İle Online Bilet Satışına Giriyor!

Şimdiye dek küçük işletmelere yönelik sunduğu fırsatlarla online dünyada kendi kulvarını açan Groupon, yeni adımıyla ciddi bir rekabetin eşiğinde. Konser bileti satışıyla isim yapan Live Nation'la anlaşan Groupon, GrouponLive.com'da bilet satışına başlıyor.

Bilindiği gibi Türkiye'de e-ticaret pastasının en büyük dilimi online bilet satışına gidiyor. Dünya genelinde de internetten bilet almak oldukça yaygın. Fırsat çeşitleri tam olarak açıklanmasa da bilet satışına dayalı etkinliklerin ön planda olacağı ve Groupon'un yerel eğlence dünyasını şekillendirmeyi amaçladığı ortada.

Türk grup alışveriş pazarında ara sıra gözümüze çarpan indirimli konser bileti satışları farklı illerden de rağbet görebiliyor. Daha büyük fırsatlar ve daha büyük konser etkinlikleri söz konusu olunca da işin uluslararası boyuta çıkacağını düşünebiliriz. Zaten Live Nation halen dünyanın en büyük bilet online servislerinden Ticketmaster'ı yönetiyor ve onlarca ülkeye ulaşarak fırsatların uluslararası ilgi göreceğini biraz daha gerçekliyor.

Groupon'un Live Nation ile anlaşması özellikle konserlerde bir kaç sıra Groupon kitlesinin olacağına işaret ediyor. Hatta Groupon'un pazardaki güçlü etkisine baktığımda spor müsabakalarına da el atacağını düşünmeden edemiyorum ve tatil konseptinde yaşanmaya başlanan rekabetin bu alanda da özelleşerek büyüyeceğine inanıyorum.

Ticketmaster (Biletix) ve Groupon Türkiye'de olduğuna göre MyBilet'in adım atması için sanırım çok fazla vakti yok. Bundan sonra hangi alan fırsat ateşine girer derseniz, ulaşım konusu aklıma geliyor ve artık girişimcilerimizin de biraz dikey düşünmeye başlamasını umuyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.