Türk İnternet Kullanıcılarının %16.6'sı Twitter'da!

Türk İnternet Kullanıcılarının %16.6'sı Twitter'da!

comScore bugün yayınladığı bir raporda dünya çapında Twitter ve LinkedIn'i internet nüfusuna göre en yoğun kullanan ülkeleri listedi.

Rapora göre Hollanda internet kullanıcılarının %26.1'i LinkedIn ve Twitter kullanıyor. Bu oranla Hollanda LinkedIn ve Twitter'ın en yoğun kullanıldığı ülke oluyor ve internet kullanıcılarının neredeyse dörtte biri bu sitelerde yer alıyor anlamı taşıyor.

Aynı listede, Twitter'ın en yoğun kullanıldığı ülkeler arasında Türkiye'yi de görüyoruz. Rapora göre Türk internet kullanıcılarının %16.6'sı Twitter kullanıyor ve bu oranla Türkiye sosyal medyanın en popüler servisi olan Twitter'da penetrasyonu en yüksek olan ülkeler arasında 8. sırada yer alıyor.

Aşağıdaki tabloda comScore'un paylaştığı tüm listeyi tablo halinde görebilirsiniz.

Türkiye'de yaklaşık 4 milyon Twitter kullanıcısı var!

comScore'un bu döneme ait ölçümlediği Türk internet kullanıcı sayılarını bilemiyorum. Ancak Aralık 2010 verilerine göre 15 yaş üzeri Türk internet kullanıcı sayısı 22.571.000 olarak paylaşılmıştı.

Buna göre %16.6'lık Twitter penetrasyonu bize Türkiye'de 3.746.786 Twitter kullanıcısı olduğunu gösterir. Ölçümlemenin geçen sürede artmış olacağını düşünürsek Türkiye'de yaklaşık 4 milyon Twitter kullanıcısı var demek sanıyorum ki yanlış bir tahmin olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.