Grupfoni Hakkında Merak Edilen Tüm Sayılar [İnfografik]
E-Ticaret

Grupfoni Hakkında Merak Edilen Tüm Sayılar [İnfografik]

 • Grup alışveriş pazarının üç büyüklerinden olan Grupfoni'den öncelikli olarak Webrazzi'de yayınlanmak üzere bir infografik aldık.

Grup alışveriş pazarının üç büyüklerinden olan Grupfoni'den öncelikli olarak Webrazzi'de yayınlanmak üzere bir infografik aldık. Şirketin üye profilinden, bugüne kadar satılan kupon rakamlarına, ziyaretçi sayılarından, satın alınan fırsat türlerine kadar oldukça önemli bilgileri resmi rakamlarla aktaran infografiği aşağıda paylaşıyoruz. Ancak öncesinde paylaşılan verilerden dikkatimizi çekenleri sizler için özetleyelim.

Öncelikle  Grupfoni'nin 1.350.000'den fazla üyesi bulunuyor ve üyelerinin %65'i kadın, %35'i ise erkek. Yaş dağılımına göre baktığımızda ise üyelerin %62'si 18-31 yaş aralığında ve %38'i 31 yaşın üzerinde.

Satılan kuponların %75'i İstanbul fırsatları

Bugüne kadar servis üzerinden satılan kuponların %75'i İstanbul'a özel fırsatlardan oluşuyor. Satılan kuponlardan Ankara %9, İzmir %6'lık pay alırken, şirketin faaliyet gösterdiği 12 ilin kalanlarında ise toplam kupon satışının %10'u gerçekleşmiş.

Kadınlar sağlık güzellik, erkekler etkinlik fırsatlarını seviyor

Kadınların en çok (%56) sağlık güzellik fırsatları aldığı Grupfoni'de, erkekler en çok (%46) etkinlik fırsatlarını satın almış. Kadınların ikinci tercihi (%23) etkinlik fırsatları olurken, erkeklerin ikinci tercihi (%38) yeme-içme fırsatları olmuş.

Grupfoni'nin kupon satış adetleri

Bugüne kadar toplam 2600 fırsat sunan Grupfoni, söz konusu fırsatlarda ortalama %69 indirim ortalaması yakalamış. Şirketin sattığı kupon adetlerine baktığımızda ise, Temmuz-Eylül 2010'da 51.917, Ekim-Aralık 2010'da 180.919, Ocak-Mart 2011'de ise 378.642 adet kupon satıldığını görüyoruz.

Merak edildiğini tahmin ettiğimiz bir diğer önemli konu olan ziyaretçi sayılarında ciddi artışlar dikkat çekiyor.

Grupfoni ziyaretçi sayıları

Temmuz-Eylül 2010'da 2.787.671, Ekim-Aralık 2010'da 4.622.702, Ocak-Mart 2011'de ise Grupfoni toplam 7.074.157 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Genel olarak özetlemeye çalıştığımız infografiğin tamamını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Grupfoni'ye grupfonindex adını verdikleri bu infografiklerini öncelikli olarak Webrazzi'yle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz. Sektörün verilerini kulaktan kulağa almak yerine resmi kaynaklardan elde etmek şüphesiz çok daha değerli oluyor.

Diğer grup alışveriş şirketleri de Webrazzi'ye özel bu tür verileri kapsayan infografiklerini paylaşmak isterlerse memnuniyetle okuyucularımızla paylaşırız.

Yorumlar (16)
 1. Mert Konuk Mert Konuk

  Yiğidin malı meydandadır derler. Bu kadar rekabet yoğun bir ortamda tüm sayısal verilerini paylaşmışlar. Geçen gün bir başka sitede de ciro liderlikleri ile ilgili bir haber vardı galiba. Tebrikler.

 2. çok iyi bence

 3. Hakan Kaya Hakan Kaya

  Açıkçası grupfoninin bu kadar talep gördüğünü düşünmüyordum...

 4. Webmasterr Webmasterr

  bu alanda bence 1 nuumara grupfoni ardından diğer firmalar, 3 büyük siteye bakılırsa grupfoninin acık ara önde oldugu aşikar

 5. Grupfoni reklam ve tanıtıma çok büyük yatırım yaptı. Sanırım şimdi meyvelerini topluyor.

 6. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

  Grupfoni'nin bu kadar kısa sürede bu derece yüksek rakamlara ulaşmasının arkasında Markafoni'nin desteği yatmaktadır diye düşünüyorum.

 7. Mert Aksoy Mert Aksoy

  Gerçek fiyatı 10 lira olan paintball seansını 25 tl gösterip yüzde 61 indirimle 9.90 liraya satan fırsat sitesi.

  1. Hasan Yurt Hasan Yurt

   Hangi fırsatmış bu merak ettim? Linki var mı?

   1. Mert Aksoy Mert Aksoy

    http://www.grupfoni.com/Adana/paintball-spor-aktiviteleri-1299576020821

    adanapaintball.net tede gerçek fiyatı yazıyor zaten

 8. Tygtyg Tygtyg

  Bütün grup satın alma servislerini takip eden,kullanan ve haftada en az 2-3 kupon alan biri olarak.Grupfoni'nin şehirfırsatı ve grupanyadan sonra gelidiğini idda ediyorum.Buna rağmen grupanya ve şehirfırsatının facebook takipçileri 40bin-50bin iken grupfonin 216bin olması enteresan geldi.

  1. Mehmet Büyüka Mehmet Büyüka

   Neye dayanarak idda ediyorsunuz?

   1. Tygtyg Tygtyg

    satışa çıkarılan kuponnların kalitelerine ve ulaştıkları satış rakamlarına dayanarak idda ediyorum.

   2. Webmasterr Webmasterr

    bilmeden yorum yapmak dıye buna denir satış rakamlarına bakarsanız zaten grupfoninin 2 sitedende çok ilerde olduğunu, arkasında markafoni gibi ayda 400.000 adete yakın satışın olduğu dev bir database le desteklendiğini görürsünüz, saygılar...

 9. Merhaba,

  Rakamlar çok iyi ama atlanan çok önemli birşey var. Madem bu kadar cesurca paylaşılan bir rakam var ortada niçin "visit to order" rakamları net olarak paylaşılmamış ?

  Tamam çok kısa sürede çok ciddi üye sayısına ulaşılmış. Ancak ziyaret/satın alma sayısı nedir ? Aktif ve ciddi anlamda kullanım sağlayan kitle 1,350.000+ için de 100.000 mi ? 250.000 mi ? bu rakamı da öğrenip, konu içerisine eklerseniz çok daha aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.

  Sevgiler,

 10. Bu rakamların Abartilarak medyaya sürüldüğü aşikar . PR reklamda hep böyle düşürürler firmalar rakamları. Sadece rakamlar düşürülmüş diyorum yoksa firmanın başarılı olduğu bir gercek.

 11. Düşürürler degil yükseltirler olacak