Grupfoni Hakkında Merak Edilen Tüm Sayılar [İnfografik]

Grup alışveriş pazarının üç büyüklerinden olan Grupfoni'den öncelikli olarak Webrazzi'de yayınlanmak üzere bir infografik aldık.
Grupfoni Hakkında Merak Edilen Tüm Sayılar [İnfografik]

Grup alışveriş pazarının üç büyüklerinden olan Grupfoni'den öncelikli olarak Webrazzi'de yayınlanmak üzere bir infografik aldık. Şirketin üye profilinden, bugüne kadar satılan kupon rakamlarına, ziyaretçi sayılarından, satın alınan fırsat türlerine kadar oldukça önemli bilgileri resmi rakamlarla aktaran infografiği aşağıda paylaşıyoruz. Ancak öncesinde paylaşılan verilerden dikkatimizi çekenleri sizler için özetleyelim.

Öncelikle  Grupfoni'nin 1.350.000'den fazla üyesi bulunuyor ve üyelerinin %65'i kadın, %35'i ise erkek. Yaş dağılımına göre baktığımızda ise üyelerin %62'si 18-31 yaş aralığında ve %38'i 31 yaşın üzerinde.

Satılan kuponların %75'i İstanbul fırsatları

Bugüne kadar servis üzerinden satılan kuponların %75'i İstanbul'a özel fırsatlardan oluşuyor. Satılan kuponlardan Ankara %9, İzmir %6'lık pay alırken, şirketin faaliyet gösterdiği 12 ilin kalanlarında ise toplam kupon satışının %10'u gerçekleşmiş.

Kadınlar sağlık güzellik, erkekler etkinlik fırsatlarını seviyor

Kadınların en çok (%56) sağlık güzellik fırsatları aldığı Grupfoni'de, erkekler en çok (%46) etkinlik fırsatlarını satın almış. Kadınların ikinci tercihi (%23) etkinlik fırsatları olurken, erkeklerin ikinci tercihi (%38) yeme-içme fırsatları olmuş.

Grupfoni'nin kupon satış adetleri

Bugüne kadar toplam 2600 fırsat sunan Grupfoni, söz konusu fırsatlarda ortalama %69 indirim ortalaması yakalamış. Şirketin sattığı kupon adetlerine baktığımızda ise, Temmuz-Eylül 2010'da 51.917, Ekim-Aralık 2010'da 180.919, Ocak-Mart 2011'de ise 378.642 adet kupon satıldığını görüyoruz.

Merak edildiğini tahmin ettiğimiz bir diğer önemli konu olan ziyaretçi sayılarında ciddi artışlar dikkat çekiyor.

Grupfoni ziyaretçi sayıları

Temmuz-Eylül 2010'da 2.787.671, Ekim-Aralık 2010'da 4.622.702, Ocak-Mart 2011'de ise Grupfoni toplam 7.074.157 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Genel olarak özetlemeye çalıştığımız infografiğin tamamını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Grupfoni'ye grupfonindex adını verdikleri bu infografiklerini öncelikli olarak Webrazzi'yle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz. Sektörün verilerini kulaktan kulağa almak yerine resmi kaynaklardan elde etmek şüphesiz çok daha değerli oluyor.

Diğer grup alışveriş şirketleri de Webrazzi'ye özel bu tür verileri kapsayan infografiklerini paylaşmak isterlerse memnuniyetle okuyucularımızla paylaşırız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.