Flow: Çok Kullanıcılı Yapılacaklar Listesi Uygulaması
Arama
Girişim

Flow: Çok Kullanıcılı Yapılacaklar Listesi Uygulaması

Artık hepimizin günlük hayatına giren yapılacaklar listesi (to-do list) uygulamaları arasında uzun süredir arayış içerisinde olan bir kullanıcı olarak Flow, denenebilecek farklı bir alternatif olarak göze çarpıyor. Flow’u isterseniz basit tek düze bir yapılacaklar listesi olarak kullanabileceğiniz gibi birden çok kullanıcının çalıştığı ortak projede veya işte yapılacaklar listesini tutmak için de kullanmak mümkün.

Projeleri birbirine benzetmek ve birbirinin birleşimiymiş gibi anlatmak işin kolayına kaçmak olsa da Flow, gerçek anlamda Things ile Basecamp’in birleşimi olarak özetlenebilir. Things’te olduğu gibi listeler altında bireysel yapılacaklarınız oluşturabilir veya Basecamp’teki gibi birden çok kullanıcının dahil olduğu projelerde takım arkadaşlarınıza görev atayabilirsiniz.

Flow tamamen bir proje yönetim uygulaması olmaktan çok uzak sadece yapılacaklar listenizi oluşturmanızı ve arkadaşlarınıza görev atayabilmek gibi basit fonksiyonları var. Flow’u güzel yapan kısımlardan biri de web tarayıcısından kullanabileceğiniz gibi iPhone uygulamasının da olması ve online servis ile senkronize çalışması. iPhone uygulaması sayesinde bir arkadaşınıza atadığınız iş tamamlandığında, Push Notification ile uyarı alabiliyorsunuz.

Temiz ve Mac stilinde olan arayüzü ile servisi denediğim kadarıyla bir hatayla karşılaşmadım. Flow’u kullanmak için aylık 10$ ödemeniz gerekiyor yıllık üyelik ise 99$’dan ücretlendirilmiş. Tabi ki ürünü satın almadan önce 14 günlük deneme süreniz var.

Flow‘u daha iyi tanımak için eğlenceli tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Çok kullanışlı bir sistem gibi, denemek lazım; ama sanıyorum domainlerinin süresinin dolduğunun farkına varmamışlar. Dns.yourdomainhasexpired.com üzerine yönlenmiş durumda şu an site.

 2. Ünsal Korkmaz dedi ki:

  Hani söylemiyim diyorum ama makale de bugünün makalesi. getflow.com domain’i parked domaini olarak görünüyor bende. 1 günde mi servis kapatılmış bilemem.

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   heralde domainde kısa süreli bir hata olmuş. Şu anda site açılıyor.

 3. hakan dedi ki:

  ben asla üye olmam, bedava olsa bile!!!

   1. Fırat Demirel dedi ki:

    Eray, GetFlow’da daha fazlası var. Wunderlist biraz daha kişiye özgü.

    Altuğ Wunderlist’i kullandığımı unuttun sanırım. 🙂

 4. Koray dedi ki:

  Daha önce benzerlerini denedim ama Flow’u duymamıştım. Şu anda producteev.com’u kullanıyorum. Harika.

Bir Yorum Yazın