Bing'in iPad Uygulaması App Store'da
Uygulamalar

Bing'in iPad Uygulaması App Store'da

Bing for iPad Microsoft'un arama motoru Bing, pazar payını arttırma çalışmaları doğrultusunda iPad uygulamasını da çıkardı. Görsel öğelerin ön planda olduğu uygulama Bing'i farklı bir şekilde denemek isteyenleri tatmin edebilir.

Bir arama motorunu mobil uygulama olarak görmeye alışkın değiliz ama Microsoft bu durumu geride bırakmış. Dokunun ve karar verin diyen Bing ekibi, kullanıcıları aramaya değil karar vermeye yönlendirmeyi amaçlıyor. Pazar payı açısından düşünüldüğünde başarısı tartışılabilir ama Bing, kullanıcılarına bilgi içinde kaybolmadan gerçekten aradıklarını sunmaya çalışıyor.

Bing'in iPad uygulamasında bilindik arama deneyimlerinin üzerine çıkıldığı aktarılıyor ki uygulamaya baktığınızda bunu kabul etmemek elde değil. Tamamen dokunmatik bir deneyime uygun tasarlanan uygulama, görsel öğelerin zenginliği ve kolay erişim seçenekleriyle farklı olduğunu gösteriyor.

Uygulamaya ait bir başka yenilik ise Bing Trends. Bing'de yükselen arama kelimelerini analiz eden altyapı, bir bakıma dünyada neler olup bittiğini gerçek zamanlı olarak kullanıcılara sunuyor. Trends sekmesine tıkladığınızda yükselen aramaları ve nedenini görebiliyorsunuz.

Zengin harita görünümleri ve yerel işletmeleri kapsayan Bing'in iPad uygulaması, MSN Weather ile de 5 şehrin hava durumuna anlık olarak erişebilmeyi sağlayarak sadece internette arama yapan bir uygulama olmaktan öteye geçiyor.

Daha önce Bing Bar ile Internet Explorer'i kişisel bir asistan kıvamına getiren Microsoft, bu geliştirmelerin yanında Bing'in arama altyapısında geliştirmeler yaptığını da ekliyor. Arama önerileri ve popüler aramalara en uygun cevapları sunmak Bing'in kendini göstermek istediği özelliklerden.

Özellikle görsel aramalarının güzel bir deneyim yaşatacağını düşündüğüm Bing'in iPad uygulamasını hemen App Store'dan indirebilirsiniz. Ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Mert Ak Mert Ak

  Arama motorları internetteki en önemli ve en zor görevi üstleniyorlar belki de. Google bile mükemmel değil herkes bunda hemfikir. Bazı aramalarda o kadar saçma ve gereksiz siteler üstlerde çıkıyor ki. Çok faydalı bir site daha altta çıkıyor. Ama demekki bu kadar yapılabiliyor şimdilik.. Yeni google +1 ve başka eklemelerle belki ileride çok güzel sağlıklı arama sonuçları görebileceğiz...

 2. Cihat Kültür Cihat Kültür

  Gelecek mobil uygulamalarda gözüküyor, eminim yakın bir zamanda çok farklı uygulamalar göreceğiz.

  Google'ın temel başarısı sadeliği ve basitliği değil midir? Kanaatimce bir arama moturu, kullanıcıya özel olmak adına, görsel düzenlemelerden önce arama sonuçlarının kalitesine ve bu sonuçların kişisel tercihlere göre sıralanmasına önem verirse daha başarılı olacaktır...

 3. Sinan Kazancı Sinan Kazancı

  Bing'i pek sevmezdim ama sanırım bu uygulamayı kullanacağım.