Acun Ilıcalı'nın Sitesinden İlk Görüntüler

Acun Ilıcalı'nın Sitesinden İlk Görüntüler

Acun Ilıcalı'nın çok büyük bir internet projesi üzerinde çalıştığını çoğunuz bu haftasonu çeşitli gazetelerde yer alan haberlerden (1, 2) duymuştur. Biz yine de kısa bir ön bilgi verelim. Acun Ilıcalı "televizyon dünyasındaki başarıları sonrası internette de çok büyük oynamak istediğini, kısa sürede Türkiye'nin en çok konuşulan sitesini yapmak için büyük bir ekip kurduğunu, Ligtv'den futbol maç görüntülerini aldığını ve televizyonda yaptığı yarışmaları da canlı olarak bu siteden izleteceğini" söylemişti.

Bunun üzerine yaptığımız hızlı bir araştırma ile edindiğimiz ve webrazzi olarak ilk defa bizden öğreneceğiniz bilgileri ve ekran görüntülerini paylaşalım.

Sitenin adı: acunn.com (acun.com alan adı da satın alındı)

Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/acunncom

Twitter Sayfası:

Sitenin ilk görüntüleri ise aşağıdaki gibi.

Sitenin görsel tasarımı bize 2000'lerin başındaki web 2.0 öncesi siteleri hatırlattı fakat içeriğin çok güçlü olduğunu bildiğimiz için çok fazla yorum yapmak istemiyoruz. Yine de Türkiye'nin en çok konuşulan sitesi olmak için beklentilerinden daha fazla zamana ihtiyacı olacak gibi gözüküyor.

Konuyla ilgili Webrazzi'nin kurucusu Arda Kutsal'ın görüşleri ise şöyle:

Gazetelere verilen demeçler oldukça iddialı. Sonuçta Türkiye'nin en çok trafik alan sitesinin 10 katı trafiği 3 ayda yakalamayı ve dünyada ilk 10'a girmeyi hedefleyen bir siteden bahsediyoruz. Bu hedefler doğrultusunda 10 milyon ziyaretçi ve 7 milyon üyeye ulaşacağını belirten Acun Ilıcalı'nın internet sektörüne biraz daha yakın kişilerle çalışması iyi olabilir. Ortada ayrılmış ciddi bir bütçe, dikkat çeken hedefler ve tabi ki Acun Ilıcalı'nın başarı grafiği varken, Acunn.com projesini şansa bırakması pek doğru olmaz.

Sektöre dikkat çekmesi adına Acunn.com projesini değerli buluyorum, ama başarısız olması durumunda yeniden bir ixir.com örneği görmek istemem.

Özetle; İnternet sektörüne yatırım yapılması ne olursa olsun hepimizi sevindirmeli, bu yüzden kendisine şimdiden başarılar diliyoruz ve pazarı ve online reklam pazarını büyütmesi temennilerimizi sunuyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.