Tasarimsal.com: Tasarım İhtiyaçlarınıza Profesyonel Çözümler
Girişim

Tasarimsal.com: Tasarım İhtiyaçlarınıza Profesyonel Çözümler

Tasarimsal.comYeni internet projelerinde kısıtlı imkanlarla yola çıkan ekiplerin tasarım öğeleri üzerinde fazla durmadığını hepimiz şahit olmuşuzdur. Tasarım, proje ve ürünün dışa bakan yüzü olduğu için bu konudaki hatalar yanlış algılar oluşturarak bazı durumlarda projeye zarar verebiliyor.

Tasarimsal.com da bu noktaya parmak basıyor ve hem küçük hem de büyük çaplı projeler için tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedefliyor.

Tasarimsal.com'da endüstriyel tasarımdan web tasarımına, kurumsal kimlik tasarımından desen tasarımına kadar farklı isteklerinize yanıt verecek tasarımcılar bulunuyor. Tasarım ihtiyacınıza göre oluşturduğunuz projeye bir bedel (ödül) belirliyorsunuz ve tasarımcılardan gelen teklifleri değerlendiriyorsunuz.

Proje süresini uzatma, projeyi sonlandırma ve para iadesi seçenekleriyle de istediğiniz sonuca ulaşma ihtimalinizi artırıyorsunuz.

Tasarimsal

Alt yapı yenilemesi ile Ekim 2010 sonunda yeniden hizmete başlayan Tasarımsal.com, bugüne kadar 27 projeyi sonuçlandırmış. 1500'e yaklaşan tasarımcının 3828 tasarımla yer aldığı sitede şu anda aktif olan 8 proje için verilecek ödül tutarı 3187.5 TL. Bugüne kadar verilen ödül tutarı ise 7966.71 TL.

Pastelboya web yazılım ve tasarım şirketinin hayat verdiği projenin yetenekli tasarımcıları buluşturduğu blog'da da yer verilen işlerden görülüyor. Blogunda tasarımcılarla yaptığı röportajlara da yer veren Tasarımsal.com, bu anlamda serbest çalışan tasarımcıların kendini tanıtması için de güzel bir fırsat sunuyor.

Eğer bir tasarımcı olarak yarışma konseptinde çalışmaktan ve ucuza iş yapmaktan çekiniyorsanız, Tasarimsal.com'da projeler için belirlenen alt ödül tutarının tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.  ;)

Yorumlar (9)
 1. Mahmut Çanga Mahmut Çanga

  99designs.com sitesinin fikri ile aynı fikir ama Türkiye'de sanat ve fikir konularına saygı konusundaki korsancı zihniyete ne kadar karşı durabilir bilmiyorum.

 2. Güven Çelikkaya Güven Çelikkaya

  Her ne kadar fikir/sanat telif haklarının ve eser sahiplerinin korunması gereksede, internet'in bize sunduğu katılımcı dünyada, fikir ve mülkiyet haklarına da farklı bir bakış açısı getirilmeli. Crowdsourcing ve açik kaynak geleceğin iş modellerinin merkezinde olacak.

 3. Erdal Erdal

  Arkadaşları tanımıyorum ama sitede çok kaliteli işler dönüyor. Tercih edilebilir

 4. Redlinered Redlinered

  Yorumlara ek olarak Tasarımsal.com bitmeyen porjeleriyle ünlüdür. Sitede son 5 yarışmaya girdim ve sadece 1 tanesi sonuçlandı. Önceki yarışmalarada baktım ordada aynı manzara Gerçekten komik. Yarışmların süresi bitiyor yarışma bitmiyor, nedense yarışma sahiplerinin hiçbiri çıkan tasarımları beğenmediği gerekçesiyle yarışmayı iptal ediyor (beğenmek zorunda değiller ama bu bütün yarışmalarda olur mu hiç?), yarışma süreleri 1.5 aya kadar çıkıyor ve çoğu sonuçlanmıyor (birde sonuçlanamayan yarışmlar 3 aya kadar sitede açık yarışma diye durabiliyor). Yarışmadan tasarım çekilemez diye saçma bir kural var...

  Daha ne diyeyim tasarımsal.com sizin emeğinizi yok ediyor.

  1. Tasarimsal.com Tasarimsal.com

   Tasarimsal.com "Spec Work" sektöründe Türkiye'de ilk olarak yayıma başlamış bir projedir. Sistemin müşteri ve tasarımcı olarak anlaşılabilir olması uzun zamanımızı almıştır. Bu süreç içerisinde sonuçlanmayan projeler olmuştur ancak ekibimiz tarafınca ilgili projeye tasarım gönderen tasarımcılar arasından seçilen tasarım sahiplerine teselli ödülü verilmiştir.

   Tasarım süresi uzatılan projeler genelde satın alınan tasarım sayısı bitmemiş projelerdir yada müşteri talebi ile uzatılmış projelerdir. Yardım sayfamızda "Proje süresi veya tasarım sayısı neden arttı?" başlığı altından sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

   Yorum ve eleştirileriniz bizim için önemlidir.

   SAYGILARIMIZLA

   Tasarimsal.com

  2. tamamen katılıyorum teselli ödülüymüş gören var mı? Boşuna tasarımlarınızı burada heba etmeyin.

   1. Erkan Uzman Erkan Uzman

    Teselli ödüllerine sanırım bir kaç örnek buldum:

    http://tasarimsal.com/projects/view/id/9892

    http://tasarimsal.com/projects/view/id/9904

    http://tasarimsal.com/projects/view/id/9918

    tabi yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim (:

 5. Mutlak Mutlak

  Aylar önce katıldığım bir projenin kazananıyım bunca zaman geçmesine rağmen ödülümü alamadım! Tasarımsal.com mesajlarıma yanıt vermiyor telefona çıkan arkadaş onlar buradan taşındı diyor. Tasarımcılar, bu tip insanların emeğinizi sömürmesine izin vermeyin..!

 6. Maalesef her proje ayakta kalamıyor...

  Son dönemde tasarım sektörü gittikçe kalabalıklaşmaya başladı. Bende tasarimsal.com üyesi olarak, iyi işler çıkarttım. Fakat şuanda tasarimsal'a erişim yok.

  Kurumsal kimlik çalışmalarınız için Pusulo'yu tercih edebilirsiniz http://www.pusulo.com/kurumsal-kimlik-tasarim-baski