x

Spread.ly: Sitenizdeki Sosyal Paylaşımları Ölçümleyin

Spreadly - Sosyal PaylaşımHer gün onlarca haber arasında geziniyor ve bunları çeşitli sosyal ağlarda paylaşıyoruz. Beğendiğimiz içerikleri bir ya da birkaç tıkla Twitter’a, Facebook’a, Linkedin’e ve belki Buzz’a gönderiyoruz. Bu alanda her büyük sosyal ağ kendi ürününü ortaya koyduğu için ziyaretçilerimizin paylaşımlarını bazı servisler dışında tek noktada toplayıp anlamlandıramıyoruz. Spread.ly de bu alanı akıllı bir şekilde değerlendiriyor.

Spread.ly’nin kendine has düğmesini sitenize yerleştirdiğinizde ziyaretçilerinizin yaptığı tüm paylaşımları tek noktadan yönetiyorsunuz. Paylaşım istatistiklerine erişebiliyor, paylaşım yapan ziyaretçilerin demografik bilgilerini görebiliyorsunuz. Paylaşımlar konusunda derin bir analiz sunarak katma değer yaratmaya çalışan Spread.ly’nin kurucusu Marco Ripanti özellikle Sosyal CRM’in üzerinde duruyor.

Spreadly'nin KullanımıPaylaşım düğmeleri kullanıcılardan gelen gerçek bir dokunuş ve aslında buna karşılık vermek oldukça doğru bir adım. Spread.ly de bu mantıkla isterseniz kullanıcılarınıza teşekkür etmeniz, isterseniz de bazı özel fırsatlar sunmanız için kullanışlı bir sistem sunuyor. Bu da bir sonraki paylaşım için kullanıcıları teşvik ediyor.

Spread.ly’yi bir çok blog altyapısı için kolayca kullanabiliyorsunuz. Sharethis, Addthis gibi rakiplerine göre önde olan servis tamamen sosyal paylaşımlara sonuç odaklı bakıyor.

Spreadly, Facebook, Sharethis, AddthisPaylaşım yapan kullanıcıların Spread.ly ile sosyal ağ hesapları arasındaki erişime bir kereye mahsus olmak üzere izin vermesi gerekiyor. Sprd.to url kısaltma servisini kullanan servis bana kalırsa önemli bir alana giriş yapmış durumda. Sadece biraz sadeleştirilmeye ihtiyacı var.

Aşağıda Spreadly kullanan bir sitenin örnek sosyal paylaşım analizini görüyorsunuz.

Sosyal paylaşımlarda bir sonraki adıma geçmek ve Sosyal CRM dünyasına giriş yapmak için Spread.ly’yi değerlendirmeye alabilirsiniz.

Yorumlar (5)

 1. add this’te 1 yıldır paylaşım istatistiklerine erişebiliyor, paylaşım yapan ziyaretçilerin demografik bilgilerini görebiliyorsunuz hatta daha da fazlası…

  Cevapla
  • Hi,

   I think you talk about the analytics if addthis, right?
   Sure is this a great service but our focus is not only the analytics.

   Best and regards
   Marco

   Cevapla
   • These were the features mentioned in the blog post, I told my mind.

    Hayırlı olsun kardeş 🙂

   • Seeing that, the blog (Webrazzi) is increasing its inter-nationality day by day in addition to its events, makes me happy.
    Is it time for all us to move to English version of Webrazzi, how about it?

 2. Güzel bir site fakat üye olmak biraz caydırıcı olabilir…

  Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *