Tagsono.me: Facebook'taki Arkadaşlarınızı Etiketleyin

Tagsono.me: Facebook'taki Arkadaşlarınızı Etiketleyin

Tagsono.me, Facebook'taki arkadaşlarınızı etiketlemeye ve etiketlerine oy verip yorum yapabilmenizi sağlayan basit bir uygulama.

Selçuk Sevinç tarafından geliştirilen uygulama, isimsiz olarak arkadaşlarınızı etiketlemenizi sağlıyor. Arkadaşlarınızın özelliklerini etiketleyeceğiniz uygulama da negatif etiketlere karşı oylama sistemi devreye giriyor ve puanı 0'ın altında olan etiketler görüntülenmiyor.

Facebook Connect ile bağlandığınız uygulama sadece temel bilgilere erişim ve arkadaş listesi için izin istiyor. Uygulamanın güzel taraflarından biri de Facebook duvarınıza ileti yazma veya e-posta bilginizi almak gibi ihtiyacı olmayan bilgileri talep etmemesi.

İnsanları kategorilendirmek daha doğrusu etiketlemek ne kadar etik bir davranış olur bilemiyorum ama arkadaşlar arasında son derece eğlenceli olabilir. Kendinizi de etiketleyerek arkadaşlarınızın geri dönüşlerini izlemek güzel olabilir.

Yazılım altyapısı olarak tamamen yeni teknolojilerle geliştirilmiş uygulama, neredeyse tamamen javascript ile yazılmış. Adını zamanla daha sık duymaya başladığımız Node.js ve MongoDB gibi yeni nesil araçlar uygulamada kullanılmış.

Tagsono.me, küçük basit ve eğlenceli bir uygulama. İçeride daha çok arkadaşınız olduğunda çok daha eğlenceli olacak gibi görünüyor :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.