Twitter'ın iPhone ve iPad Uygulamaları Güncellendi

Twitter'ın iPhone ve iPad Uygulamaları Güncellendi

Twitter bugün resmi iPhone ve iPad uygulamalarını güncelleyerek yeni özellikler ekledi. Daha kolay resim yükleme, otomatik link kısaltma, tweet atma editörüne eklenen tek satırlık pratik menü ve Quick Bar adı verilen trend konuları yansıtan bir özellik eklendi.

Yeni uygulamadaki en beğendiğim yenilik editöre eklenen tek satırlık ufak menü oldu. Pratik bir şekilde iPhone'unuzdaki resimleri tweetlemenizi sağlayan menü de, seçilen resimler twitter hesabınızdaki ayarlar bölümünde daha önce seçmiş olduğunuz servise yüklenerek paylaşılıyor.

Yeni editör menüsündeki bir diğer düğme ise takip ettiğiniz kullanıcılar ile hashtagi otomatik tamamlıyor. Özellikle takip ettiğiniz kişiler arasında kullanıcı adını bilmediklerinizi hızlıca seçebilmeniz için iyi bir çözüm olmuş.

Trend konuları gösteren Quick Bar, tweetlerin üzerinde yer alıyor ve o an çok konuşulan konuları gösteriyor. Quick barda sola ve sağa sürükleme hareketiyle listedeki konular arasında geçiş yapılıyor. Twitter kullanıcıları her seferinde en üstte görünülen bu bara tam olarak ne tepki verecek şu anda belli değil. Ancak çok konuşulan konuların bundan sonra daha ön planda olacağı kesin gibi.

Aynı zamanda iPad uygulaması da yenilenen uygulama trend konuları bulunduğunu konuma göre sıralıyor.

Twitter'ın yenilenen iPhone uygulamasını buradan, iPad uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.