TTNet Tivibu Ev İle IPTV'nin Açılışını Yaptı
Teknoloji

TTNet Tivibu Ev İle IPTV'nin Açılışını Yaptı

TTNet'in internet televizyonu olarak 2010 yılı başında tanıttığı Tivibu artık IP tabanlı olarak televizyonlara da ulaşacak. Dün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan yeni hizmet Tivibu Ev adıyla 30 ilde 2.5 milyon potansiyel kullanıcıyı hedefliyor.

Tivibu Ev, Tivibu'nun masaüstü uygulaması ve web yayını üzerinden sunduğu özellikleri birebir sunuyor. Burç, hava durumu gibi çeşitli küçük uygulamalarla desteklenen yeni yayın altyapısında Twitter, Facebook ve Flickr gibi sosyal ağlara erişim imkanı da mevcut. Buna ek olarak YemekSepeti'nden sipariş verme şansı da Tivibu Ev'e eklenen özelliklerden biri. Tivibu Ev'in 3. parti uygulamalara açık olması da bu konudaki diğer bir ayrıntı.

Tivibu Ev Özellikleri

Özel modemi ile kullanılabilen Tivibu Ev, 8 mbit bağlantı hızlarında HD yayın standartında (uyumlu televizyonlar için) yayın yapacak. TTNet, IPTV'de hızlı bir büyüme için henüz düğmeye basmamış ama geniş bant internet bağlantısını etkilemeyeceğini öğrendiğimiz Tivibu Ev'e şu anda 30 ilden erişilebilecek.

Konuyla ilgili gerçekleştirilen basın toplantısında Tivibu abonelerinin sayısının 1 milyona yaklaştığı açıklanırken 9,90'dan başlayan Tivibu Ev abonelikleri de Tivibu abonelerinin sayısını artıracak gibi görünüyor. Web yayınını tamamlayarak televizyona adım atan Tivibu'nun üçüncü adımı olan mobil cihazlar konusunda ise ikinci çeyrekte açılım yapması bekleniyor.

RTÜK Başkanı Davut Dursun'un açıklamasına göre dünyada IPTV’nin 2010’da 42 milyon abonesi bulunuyor, ülkemizde bu alanda yapılan henüz ilk başvurular değerlendiriliyor. 3 pilot ilde çalışmaları yapılan Tivibu Ev, abonelikler için ön başvuru açmış durumda. Tivibu Ev'in özelliklerini inceledikten sonra dilerseniz bu teknolojinin ilk kullanıcılarından olabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Mitralyöz Mitralyöz

  TV izlemek için para harcamak istemem. Anten yayını ya da merkezi yayın bence yeterli. Zaten zamanımın büyük bir bölümünü gerekli olmadığı halde TV izleyerek ve internette çok fazla işime yaramayan sitelerde zaman öldürerek geçiriyorum. Bence para tuzağı bunlar...

 2. bir uzaktan kumandaya ihtiyacı olduğu kesin :)

 3. Pegarose Pegarose

  Yeni yeni reklamlarda baş göstermeye başlasada özellikle 'kiralama' ve 'tekrar izle' seçeneklerinden ötürü çok tutacağını düşünüyorum.Ayrıca uydu cihazlarını öldüreceğini de ayrı bir gerçek bence para tuzaından çok kullanışlı bir alet tabi televizyon seyretmeye zaman ayıran insanlar için

 4. Persefer Studios Persefer Studios

  TTNet yonetimi Google gibi dusunmeye baslayarak reklam almaya basladiklarinda hizmetin ucretsiz olmasi mumkun. Ornegin surekli X oyuncunun oldugu dizileri izliyorsaniz o oyuncunun oynadigi sinema filmlerini kiralamaniz kenarda reklamlar cikmaya baslar. Veya dizideki adam bir bankaya girmisse o an bi baloncuk belirip Y bankasinin reklami cikar. Ve cikacak da, cok beklemeyecegiz..

 5. 2 aydır bu hizmeti kullanıyorum. Çalıştığı zamanlarda güzel bir hizmet. Ama arıza çıktığı zaman vay halinize. Benim başıma gelen de bu. 16 gündür hizmet alamıyorum. Teknik servis geldi, her gün müşteri hizmetleri ile görüşüyorum ama çözüm bulunamadı. TTnet kesinlikle bu ürüne destek veremiyor. 16 gündür sorunun ne olduğunu tespit bile edemediler. Sistem iyice oturana kadar kesinlikle para verilmemeli.