MobilHediyem'e Emre Kurttepeli'den Yatırım Geldi

MobilHediyem'e Emre Kurttepeli'den Yatırım Geldi

2010 yılının Türkiye İnternet sektörü için iyi geçtiğini hepimiz biliyoruz. 2011 yılının daha da iyi geçeceğine dair umutlarımızın ve etraftan aldığımız sinyallerin de yüksek olduğunu biliyorsunuz.

Turkcell’de Yeni Servisler ve İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak çalışırken görevinden ayrılan Altuğ Acar ve Pazarlama Yöneticisi Pınar Kart Acar'ın birlikte kurdugu Mivento isimli şirketin ilk girişimi olan MobilHediyem’i geçtiğimiz sene duyurmuştuk. Bugün de Mynet Kurucusu Emre Kurttepeli'nin MobilHediyem'e yatırım yaptığını öğrendik.

MobilHediyem'i bilmeyenler için kısaca hatırlatalım; MobilHediyem servisi ile kullanıcılar site üzerinden satın aldıkları ürün ve hizmetleri istedikleri kişinin cep telefonuna gönderebiliyor. Hediye gönderilen kişi cep telefonuna gelen mesajdaki hediye kodu ile ürününü mağazadan alabiliyor.

Buna ek olarak bazı işyerlerinde hediyeler çağrı merkezi aranarak veya websitesinden hediye kodu girilerek adrese de getirtilebiliyor. MobilHediyem'de 21 adet marka ve 500'e yakın hediye seçeneği yer alıyor. MobilHediyem'de işyerlerinin mağazaları, websiteleri ve çağrı merkezleri ile entegre calışan esnek bir sistem geliştirilmiş.

Mobil ve internet’in bütünleşmesi ile ortaya çıkan servislerin önümüzdeki dönemde büyük potansiyeli olduğunu görüyoruz. MobilHediyem’de yer alan markalara her geçen gün yenilerinin eklenmesi, bireysel hediyelerin yanında kurumsal hediyeler, kampanyalar gibi uygulamaları hayata geçirmesi bu alanda pazarda önemli bir ihtiyaca cözüm olduğunu gösteriyor.

Mivento yatırımı ile Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli’nin mobil ve internet bütünleşik servislerin geleceğine olan inancı ve Mivento ekibinin bu alandaki tecrübesi biraraya gelmiş gözüküyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Emre Kurttepeli; 2011'in mobil yılı olacağını, yeni dönemde mobilin avantajlarını iyi kullanabilen çözumlerin fark yaratacağını ve MobilHediyem'in bireysel/kurumsal alanda pazarda fark yaratabilecek yetenekli bir platform olduğunu belirtti. Mivento ekibine de büyük güven duyduğunu özellikle vurguladı.

Rakamlar hakkında detay bilgimiz yok fakat kişisel görüşüm bu tip yatırımlarda oranlardan ve rakamlardan çok ortaya çıkan sinerji başarıya giden yolda en önemli etken olacak.

Bu ortaklığın Mynet'in mevcut portal gücü ve sektör bilgisinin, Emre Kurttepeli gibi sektördeki değerli girişimci/yatırımcı bilgisi ile harmanlanarak MobilHediyem ve diger projeler için ciddi bir kaldıraç olacağını düşünüyorum.

Webrazzi olarak iki tarafı da tebrik ediyoruz ve 2011 yılında bu tip birçok yatırım haberini verme dileklerimizi yineliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.