MobilHediyem.com: Hediyenizi Arkadaşınızın Cep Telefonuna Gönderin
E-Ticaret

MobilHediyem.com: Hediyenizi Arkadaşınızın Cep Telefonuna Gönderin

Turkcell'de Yeni İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak çalışırken görevinden ayrılan ve Mivento isimli şirketi kuran Altuğ Acar, geçtiğimiz günlerde sektöre ilk girişimini sundu. Mobil Hediyem isimli servis kullanıcıların site üzerinden satın aldıkları ürün ve hizmetleri direkt istedikleri kişinin cep telefonuna göndermeyi sağlıyor. Cep telefonuna mesajı alan kullanıcı kendisine gönderilen kod ile ürününü mağazadan alabiliyor.

Pizzz Hut, Sushico, KFC, Tekin Acar, Divan ve GS Store ile anlaşmalı olan serviste son derece başarılı bulduğum arayüzler üzerinden hızlıca ürünüzü seçebilir, göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını girebilir, hediye mesajınızı yazabilir ve hızlıca ödemeyi yapıp SMS'i gönderebilirsiniz.

Deneme için yaptığımız satın almada, ki deneme için biraz pahalı birşey aldık, Ali Altuğ Koca'ya Pizza Hut'tan bir Aile Menüsü gönderdik. Ancak kendisi pizza yemiyormuş, hediye bize kaldı. :)

İşin esprisi bir tarafa, son dönemlerde gördüğüm en başarılı servislerden birisi diyebilirim. Eğer ürün gamı hızlıca geliştirilir ve son dönemlerin popüler iş modeli "fırsat ürünler" konsepti de en azından çeşitli ürünler ya da servisler için sağlanırsa MobilHediyem.com'un ciddi bir potansiyele ulaşmasını mümkün görüyorum.

Yorumlar (5)
 1. Taci Yalçın Taci Yalçın

  Çok beğendiğim bir servis. Dediğiniz gibi ürün gamının genişletilmesi gerekiyor. Keşke servisin ismi daha farklı olsaydı bu arada. "Mobil" geçmesi markalaşma açısından tuhaf bir zorluk yaratacaktır. "Cep, cepten, cebe vs." gibi kelimeler kullanılsa işleri çok daha kolay olurdu.

  Sonuç itibariyle tam da ülkemize göre bir model olduğunu düşünüyorum. Başarılar.

 2. Taci Bey in domain hakkindaki yorumuna katiliyorum."mobilhediyem.com" yerine kullanimi ve soylenilmesi daha kolay ve marka degeri olusturabilecek bir isim daha uygun olurdu.Bunun disinda servis gayet guzel

 3. Başarılı bir model.İncelediğim kadarı ile ödeme kredi kartı ile oluyor.Keşke ödeme "mobil ödeme" ile olsa demekten kendimi alamıyorum.Tadındna yenmezdi işte o zaman .

 4. Ömer Ekinci Ömer Ekinci

  Tebrikler çok çok başarılı buldum. Tüm emeği geçen arkadaşlarımın ellerine sağlık. Toplumun tüm kesimlerine hitap etmese de gelecek mobil'de bunu hepimiz biliyoruz. Şimdiden güzel bir yatırım yapmışlar. Ellerine sağlık

 5. Atilla Oğuzhan Durgun Atilla Oğuzhan Durgun

  Tebrikler.Gerçekten çok başarılı ve çok değerli bir iş modeli.

  Özellikle "Bugün doğum günüymüş.Hediye göndermekte geç kaldım bahanelerine son" bölümüne hasta oldum.

  Kurucusu Altuğ Acar ve ekibini tekrar tebrik ediyorum.