MobilHediyem.com: Hediyenizi Arkadaşınızın Cep Telefonuna Gönderin

MobilHediyem.com: Hediyenizi Arkadaşınızın Cep Telefonuna Gönderin

Turkcell'de Yeni İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak çalışırken görevinden ayrılan ve Mivento isimli şirketi kuran Altuğ Acar, geçtiğimiz günlerde sektöre ilk girişimini sundu. Mobil Hediyem isimli servis kullanıcıların site üzerinden satın aldıkları ürün ve hizmetleri direkt istedikleri kişinin cep telefonuna göndermeyi sağlıyor. Cep telefonuna mesajı alan kullanıcı kendisine gönderilen kod ile ürününü mağazadan alabiliyor.

Pizzz Hut, Sushico, KFC, Tekin Acar, Divan ve GS Store ile anlaşmalı olan serviste son derece başarılı bulduğum arayüzler üzerinden hızlıca ürünüzü seçebilir, göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını girebilir, hediye mesajınızı yazabilir ve hızlıca ödemeyi yapıp SMS'i gönderebilirsiniz.

Deneme için yaptığımız satın almada, ki deneme için biraz pahalı birşey aldık, Ali Altuğ Koca'ya Pizza Hut'tan bir Aile Menüsü gönderdik. Ancak kendisi pizza yemiyormuş, hediye bize kaldı. :)

İşin esprisi bir tarafa, son dönemlerde gördüğüm en başarılı servislerden birisi diyebilirim. Eğer ürün gamı hızlıca geliştirilir ve son dönemlerin popüler iş modeli "fırsat ürünler" konsepti de en azından çeşitli ürünler ya da servisler için sağlanırsa MobilHediyem.com'un ciddi bir potansiyele ulaşmasını mümkün görüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.