Google'dan PacMan Sürprizi
Eğlence

Google'dan PacMan Sürprizi

Bugün Google'a girenler arama devinin ana sayfasında keyifli bir sürprizle karşılaştılar. Yılların popüler oyunu PacMan'in 30. yılı şerefine Google'ın logosu PacMan oyununa dönüştürülmüştü. Alıştığımız klasik özel tasarım logoların (doodle) aksine gerçekten Google logosunda PacMan oynayabildiğiniz uygulama ben dahil olmak üzere görüştüğüm birçok kişiyi esir almış durumdaydı diyebilirim.

Halen Google ana sayfasında görebileceğiniz ve oynayabileceğiniz PacMan'in mobil cihazlarda da çalışıyor olması ayrıca bir güzellikti. iPhone'dan Google'ın mobil arayüzü yerine klasik arayüzüne girecek olursanız da logo alanındaki PacMan oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Dünyada Google'ın yaptığı bu hareketi yapabilecek kaç şirket vardır bilemiyorum ancak şunu söyleyebilirim ki, oldukça fazla sayıda internet insanının bu aksiyonla hem fazlasıyla gönlünü aldı hem de bugün adından oldukça söz ettirdi.

Şimdi biraz kafa dağıtmak isterseniz Google ana sayfada PacMan oynamaya geçebilirsiniz. ;)

Güncelleme: Pacman'in 30. yaş gününü kaçıranlar için Google oyunun bulunduğu bir sayfa açmış. http://www.google.com/pacman/ adresinden oyuna ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Taha Gözütok Taha Gözütok

  Dikkatimi çeken şey, firefox'u açar açmaz google'a girmediğim halde çalan müzik oldu. Firefox ne işler çeviriyor diye merak ettiriyor insanı.

 2. Süpriz mi olacaktı :) Çok hoşumuza gitti açıkcası.

 3. Google artik bu sacmalıga bir son verse. Yada benim gibi bundan rahatsiz olanlar için bir çözüm üretse. Açılış sayfam google artik nerdeyse her allahin gunu bir şey için logo değişir oldu. Ve bezen benim tarayıcıda takilmalara yol aciyor veya en azindan klasik logo kadar hizli yuklenmiyorlar. Veya dün açtığımda olduğu gibi saçma sapan bir müzikle irkiliorum.

  Açıkcası ben bu durumdan oldukça rahatsizim. Yani onun şerefine bunun şerefine habire logo değişminden.

 4. o degil de, bi türlü geçemedim, hep yenildim oyunda :) olmaz böle şey

 5. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Sevgili Google,

  Ofiste herkesin canı sıkılmışken gene imdadımıza yetiştin, günü kurtardın!

  Keşke hergün yeni bir şey yapsanda hayatımıza renk gelse..

 6. Caner Gürçay Caner Gürçay

  Sevgili PacMan severler,

  Oyuna başlamadan önce, jeton at düğmesine iki kere bastığınız taktirde, aynı anda iki kişi oynayabilirsiniz. İkinci oyuncunun oyun kontrolleri W A S D tuşlarıdır

  İyi Eğlenceler,

  Caner

 7. Ahmet Aslan Ahmet Aslan

  Dün için çok hoş oldu gerçekten umarım bu süprizlerini diğer günler içinde yapar.

  Teşekkürler Google Ailesi

 8. Google yine çok hoş bir atraksiyonla yaptı yapacağını. Oyuna daldım yarım saatten fazla oynadım :) 15bin puan yaptım :)

 9. Buğra Can Buğra Can

  Google bu, ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Ama yaptığı şeylerin büyük çoğunluğu harika oluyor. Büyüksün sen Google!

 10. Arda Kural Arda Kural

  Google bir güzellik yapıp pacman'i logonun yerine koymuş olabilir. Ama herkesin bu kadar abartmasına gerek yok. Google'a istediğiniz zaman pacman yazıp pacman oynayabileceğiniz bir çok site olduğunu unutmayın lütfen.

  1. Adem Topçu Adem Topçu

   Sanırım sizin de bunu yazmanıza gerek yok ama yazmışsınız işte.

   Oluyor bazen. Uyarı için teşekkür ederiz.

 11. ben kaçırdım bunu sanırım. hiç denk gelmedim ancak gerçekten ses getirecek bir uygulamaya imza atmışlar.