MobilHediyem'e Emre Kurttepeli'den Yatırım Geldi
Mobil

MobilHediyem'e Emre Kurttepeli'den Yatırım Geldi

2010 yılının Türkiye İnternet sektörü için iyi geçtiğini hepimiz biliyoruz. 2011 yılının daha da iyi geçeceğine dair umutlarımızın ve etraftan aldığımız sinyallerin de yüksek olduğunu biliyorsunuz.

Turkcell’de Yeni Servisler ve İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak çalışırken görevinden ayrılan Altuğ Acar ve Pazarlama Yöneticisi Pınar Kart Acar'ın birlikte kurdugu Mivento isimli şirketin ilk girişimi olan MobilHediyem’i geçtiğimiz sene duyurmuştuk. Bugün de Mynet Kurucusu Emre Kurttepeli'nin MobilHediyem'e yatırım yaptığını öğrendik.

MobilHediyem'i bilmeyenler için kısaca hatırlatalım; MobilHediyem servisi ile kullanıcılar site üzerinden satın aldıkları ürün ve hizmetleri istedikleri kişinin cep telefonuna gönderebiliyor. Hediye gönderilen kişi cep telefonuna gelen mesajdaki hediye kodu ile ürününü mağazadan alabiliyor.

Buna ek olarak bazı işyerlerinde hediyeler çağrı merkezi aranarak veya websitesinden hediye kodu girilerek adrese de getirtilebiliyor. MobilHediyem'de 21 adet marka ve 500'e yakın hediye seçeneği yer alıyor. MobilHediyem'de işyerlerinin mağazaları, websiteleri ve çağrı merkezleri ile entegre calışan esnek bir sistem geliştirilmiş.

Mobil ve internet’in bütünleşmesi ile ortaya çıkan servislerin önümüzdeki dönemde büyük potansiyeli olduğunu görüyoruz. MobilHediyem’de yer alan markalara her geçen gün yenilerinin eklenmesi, bireysel hediyelerin yanında kurumsal hediyeler, kampanyalar gibi uygulamaları hayata geçirmesi bu alanda pazarda önemli bir ihtiyaca cözüm olduğunu gösteriyor.

Mivento yatırımı ile Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli’nin mobil ve internet bütünleşik servislerin geleceğine olan inancı ve Mivento ekibinin bu alandaki tecrübesi biraraya gelmiş gözüküyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Emre Kurttepeli; 2011'in mobil yılı olacağını, yeni dönemde mobilin avantajlarını iyi kullanabilen çözumlerin fark yaratacağını ve MobilHediyem'in bireysel/kurumsal alanda pazarda fark yaratabilecek yetenekli bir platform olduğunu belirtti. Mivento ekibine de büyük güven duyduğunu özellikle vurguladı.

Rakamlar hakkında detay bilgimiz yok fakat kişisel görüşüm bu tip yatırımlarda oranlardan ve rakamlardan çok ortaya çıkan sinerji başarıya giden yolda en önemli etken olacak.

Bu ortaklığın Mynet'in mevcut portal gücü ve sektör bilgisinin, Emre Kurttepeli gibi sektördeki değerli girişimci/yatırımcı bilgisi ile harmanlanarak MobilHediyem ve diger projeler için ciddi bir kaldıraç olacağını düşünüyorum.

Webrazzi olarak iki tarafı da tebrik ediyoruz ve 2011 yılında bu tip birçok yatırım haberini verme dileklerimizi yineliyoruz.

Yorumlar (7)
 1. Şahabettin Akca Şahabettin Akca

  mobilhediyem gelecek vaad ediyor, türk halkının olayı tam olarak anlamasıyla özel günler değil hergüne yayılabilecek sürekli kullanılabilecek bir sistem umud ediyoruz daha iyi yerlere geleceklerdir.

 2. Şimdi gel de bu sitenin logosu www.retailmenot.com -un logosundan çalıntı değil de. İlham almış de

 3. Gökay Ergene Gökay Ergene

  Yatırım geldi ne demek? yani ortak mı oldu? Hoop yatırım geldi :)

  1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

   Merhaba, yatırım ile ortaklık arasındaki farkı mı soruyorsunuz ? yoksa yükleme mi takıldınız ? açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   1. Gökay Ergene Gökay Ergene

    her ikiside.

    teşekkürler.

   2. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

    Yatırım çıkış yapma (projeden ayrılma) hedeflidir, uzun süreli değildir. (genelde en fazla 5 yıl hedef konulur.) Yani 1 koyup en geç 5 yıl içerisinde 10 alma hedefiyle yola çıkılır. Ortaklıkda ise hedef beraber yürümektir. Çıkış hedefi yatırıma göre çok yoktur. İkisinde de kağıt üstünde ortaklık gözükse de yatırımcı ile yapılan sözleşmelerde girişimcinin gerçekleştirmesini istediği belli kriterler vardır. Özetle söylemek gerekirse yatırımcı ilişkisinde rapor verdiğiniz birileri vardır.

    yatırım geldi ise biraz İngilizce'den çeviri gibi olmuş, haklısınız. "get investments, get fund, take investment" çok kullanıldığı için alışkanlıktan ben de o şekilde manşet atmışım.

 4. Çok zorlama değil mi sizce mobil hediyem? Türkiye de internet ten hediye alan kac kisi varda bunlar bu isin mobil nişini yaptılar?