İnfografik: 6Q Oyun Stüdyosu
Oyun

İnfografik: 6Q Oyun Stüdyosu

Son yılların en sıcak konularından sosyal oyun ve günlük oyun ile ilgili elimize bilgi geçtikçe sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve 2011 Etohum 40 girişimleri arasında olan  6Q oyun stüdyosu, 2008'de bilgi yarışmaları, kelime, masa ve kart oyunları geliştirmeye başlamış.

Kurucusu Okan Yıldırım'dan aldığımız bilgilere göre 6Q oyun stüdyosu, 2009'da %400'ün üzerinde, 2010'da ise %80'in üzerinde büyüme göstermiş. Infografikte dikkatimizi çeken bir bilgi de 18-24 yaş arası müşteri büyüklüğü ile 25-34 yaş arasındaki müşteri büyüklüğü arasında çok fazla fark olmaması.

Yani internetle çocuk yaşta değil de üniversite çağlarında tanışan kitle ile çocukluğunda internetle tanışan kitle arasında ortak zevkler çıkabiliyor. Çok fazla yorum yapmadan sizi infografik analizi ile başbaşa bırakalım.

Yorumlar (3)
  1. Alper Akcan Alper Akcan

    Mobil odeme servisini biz veriyoruz, cok iyi bir firma, cok düzgün insanlar. Kendileriyle tanışmak ve çalışmak bizim icin büyük bir şans.

  2. Okan'a başarılarının devamını dilerim.

  3. Yuısuf Kılıç Yuısuf Kılıç

    sitelerine baktım tam dolandırıcı sitesi bir arkadaşım üyelik iptal ettirmek istiyor ulaşacak adam yok 40 tl fazla ödüyor faturasını ne oyunu bu diablo3mü wowmu dikkat etsin herkes